Moja Pachnąca Książeczka

by - środa, czerwca 08, 2022

 

Jeśli macie w domu ciekawskie maluszki, to dobrze trafiliście! Dzisiejsza nasza polecajka dotyczy bowiem absolutnie niezwykłych książeczek. Czemu niezwykłych? Bo pachnących!

Już tyle razy piałam tu z zachwytu nad serią Akademią Mądrego Dziecka. Dziś zrobię to po raz kolejny i mam nadzieję, że jakoś to wytrzymacie. Dzisiaj na tapetę biorę serię Pachnąca Książeczka, która skrywa w sobie mnóstwo różnych aromatów posegregowanych tematycznie w konkretnych tytułach. 

Poznawanie świata na różne sposoby to najlepsze, co możemy zaoferować naszym maluszkom. Im więcej zmysłów jest zaangażowanych w naukę, tym lepiej. Tu możemy wykorzystać wzrok, dotyk i węch. Aż trzy z pięciu zmysłów. Niezwykłe!

Każda książeczka jak już wcześniej wspomniałam ma tytuł, który kieruje nas na tematy ukrytych zapachów. Już pierwsza strona, gdy zostanie przez nas delikatnie potarta wydziela miłą woń. Kolejne strony również. Z tym jedynie, że musimy zgadywać, co ukryte jest po kartonikiem właśnie na podstawie zapachu. My mieliśmy okazję przetestować dwa tytuły: "W domu"  i "W ogrodzie". To, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło to realność i intensywność wszystkich ukrytych w książeczce zapachów. Pieczony kurczak pachnie dosłownie tak samo, jakbyśmy uchylili piekarnik w kuchni podczas przygotowywania obiadu, a bez pachnie tak samo obłędnie, jak ten kwitnący w ogrodzie! Dzięki temu książeczki są bardzo trwałe i długo będą cieszyć oczy i noski dzieciaków. 

Jestem bardzo ciekawa czy znaliście już wcześniej Pachnące Książeczki, czy dowiedzieliście się o nich właśnie teraz!?

Podobne wpisy

0 komentarze