"Nie całkiem narwal"

by - sobota, kwietnia 02, 2022

 

Czy wiecie, że narwale są już od dawna ukochanymi zwierzętami mojej sześcioletniej córki? Jeszcze do niedawna nie mogła uwierzyć, że te zwierzęta rzeczywiście istnieją, są tak bardzo nieprawdopodobne. Możecie się domyślać zatem, jak wielka była radość Michaliny, gdy okazało się, że w nowościach Naszej Księgarni widnieje właśnie książka o narwalu.

Narwale bywają nazywane podwodnymi jednorożcami. Trudno się dziwić - są niezwykłe pod każdym względem. Właśnie o Narwalu (który narwalem do końca jednak nie jest) jest najnowsza książka Naszej Księgarni. 

Nori, nasz główny bohater urodził się pod wodą i wychował wśród narwali. Zawsze czuł jednak, że nie jest taki, jak jego współtowarzysze. Słabo radził sobie z pływaniem, jego róg różnił się od innych. Trudno wyróżniać się w grupie. Pewnego dnia, zupełnie przez przypadek, mocny morski prąd pcha Noriego w zupełnie nieznane miejsce, gdzie nasz sympatyczny bohater spotyka stworzenia tak łudząco podobne do niego samego! To niezwykłe doświadczenie na zawsze zmieni jego życie. Noriemu wcale nie będzie łatwo zdecydować, kim tak naprawdę jest: jednorożcem, czy narwalem...  

"Nie całkiem narwal" to piękna, magiczna i kolorowa opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, potrzebie przynależności do grupy. To zawsze uniwersalne tematy, szczególnie wśród dzieci. Opowieść Noriego pokazuje, jak ważne jest życie w zgodzie ze sobą i akceptacja własnej osoby. 

Ta opowieść jest urzekająca i to pod każdym względem. Choć ogólnie książeczka przeznaczona jest dla młodszych dzieci, to jej treść i przesłanie nie zna zróżnicowania na wiek i płeć. Polecamy więc każdemu!Podobne wpisy

0 komentarze