Na ryneczku

by - niedziela, kwietnia 10, 2022

 

Pamiętam, że gdy byłam dzieckiem obowiązkową pozycją do odhaczenia  w każdą sobotę była wizyta na miejscowym ryneczku. Targ był miejscem, gdzie można było kupić dosłownie wszystko, zaczynając od owoców a na zabawkach i ubraniach kończąc. Dzisiaj ryneczki znowu wróciły do łask przede wszystkim jako miejsce, gdzie można kupić najświeższe warzywa i owoce. Teraz za sprawą picture booka "Na ryneczku" możecie odwiedzić to pełne gwaru miejsce w każdej chwili wraz z Waszymi pociechami.

"Na ryneczku" to kolejna książeczka obrazkowa od Babaryba w naszej kolekcji. Wcześniejsze pokazywaliśmy Wam np. TUTAJ. Bardzo je lubimy, bo mają urzekającą szatę graficzną i wiele szczegółów i dzięki temu można się z nimi cudownie bawić. Niech najnowszy tytuł Was nie zmyli, bo nie cała akcja książeczki dzieje się na rzeczonym ryneczku! Targowisko jest tutaj miejscem, gdzie trafiają kolejne produkty z miejscowych gospodarstw, a dzieciaki będą miały okazję przyjrzeć się ich hodowli i uprawie. 

I tak oto odwiedzimy owczarnię, kurnik, czy pasiekę. Przy okazji, tak jak w poprzednich książeczkach serii, w naszej wyprawie będą nam towarzyszyć sympatyczni bohaterowie wymienieni na tylnej okładce książki. My uwielbiamy podczas oglądania szukać wybrane postacie. 

Szczególnie cieszy mnie to, że przedstawione sceny pokazują ekologiczne i zrównoważone uprawy. Książeczka staje się więc nie tylko okazją do zabawy i rozrywki, ale również nauki i kształtowania proekologicznych postaw naszych maluchów.Podobne wpisy

0 komentarze