Muminkowe czytanie przed spaniem

by - niedziela, maja 30, 2021

 

Wielka ze mnie fanka Muminków, oj tak! Kocham tą bajkę od dzieciństwa. Wszystko zaczęło się od oglądania dobranocki, a później totalnie zakochałam się również w książkach Tove Jansson. Zaraziłam moją małą obsesją także moje córki, które uwielbiają poznawać przygody tych uroczych trolli i ich przyjaciół z doliny.

Wydawnictwo Harper Kids od kilku lat wydaje przeróżne muminkowe opowieści i książeczki dla dzieci. Czasem są to książeczki z zadaniami, innym razem urocze kartonówki dla najmłodszych. Tym razem jednak pojawiły się cienkie, idealne do czytania przed spaniem książeczki z przygodami Muminków inspirowanie tekstami znakomitej Tove Jansson. Mamy okazję pokazać Wam dziś te książeczki i mamy nadzieję, że zachwycą Was tak samo jak nas!


Każda z książeczek ma ten niezwykły i unikalny klimat, którego nie pomylicie z żadnymi innymi bohaterami książek. Nie bez powodu Muminki stały się hitem na całym świecie!

W książeczce "Wiosenna niespodzianka" nasi bohaterowie smacznie śpią zimowym snem, gdy Muminka wyrwie z ciepłego łóżka dziwne skrzypienie. Skąd dobiega ten dźwięk? Jakie niespodzianki czekają Muminka, gdy wyjdzie z domu?

Opowieść "Jesienny liść" rozpoczyna się, gdy mieszkańcy doliny wybierają się na wielki Jesienny Bal. Muminek i Ryjek są zajęci przygotowaniami.Przypadkowo znajdują piękny złoty liść. Czy uda im się odszukać złote drzewo, by podarować każdemu z uczestników balu niezapomniany prezent?
 
 Z kolei książeczka "Muminek i Święto Lodu" toczy się zimą, gdy Muminki zaczynają przygotowywać się do zapadnięcia w zimowy sen... Ale gdy w Dolinie spada pierwszy śnieg, dociera do nich zaproszenie na Święto Lodu. Panna Migotka nie chce, by omięła ją dobra zabawa. Czy Muminek będzie równie odważny i ośmieli się wyjść z domu w zimowy czas? 
 

 Każda z książeczek to osobna i ciekawa historia. Opowiadania są krótkie i bogato ilustrowane, co sprawia, że świetnie sprawdzą się do czytania nawet z przedszkolakami. Jeśli kochacie Muminki i chcecie poznać zupełnie nowe przygody tych bohaterów, to szczerze polecamy Wam tą serię!Podobne wpisy

0 komentarze