Gdzie w Polsce na weekend?

by - wtorek, kwietnia 27, 2021

 

Koronawirus zamknął nas w domach. Wiem, że nie tylko my mamy tego serdecznie dość. Ostatnio coraz częściej rozmawiamy w domu o tym, że chętnie wyskoczylibyśmy gdzieś na weekend i oderwali się od covidowej rzeczywistości, home office i zdalnego nauczania! 

Uwielbiamy podróże wszelakie. Bliskie i dalekie. Samochodowe wypady i rowerowe wycieczki. Nie mogliśmy więc dostać lepszej książki niż ta autorstwa Katarzyny Węgrzyn, autorki bloga Gdzie w Polsce na weekend. To genialny przewodnik po ciekawych miejscówkach w naszym kraju, które warto odwiedzić. Może i powiecie, że takich książek jest mnóstwo na rynku, ale tutaj znajdzie na pewno wiele miejsc, które będą dla Was zupełnie nowe i nieoczywiste. A to za sprawą ciekawej kategoryzacji miejsc, jakiej dokonała autorka.


Wystarczy, że zajrzycie do spisu treści książki i od razu poczujecie zew przygody, gwarantuję. Wspomniałam Wam przed chwilą, że Katarzyna Węgrzyn pogrupowała polecane atrakcje w ciekawy sposób. Nie zrobiła tego regionami Polski, lecz rodzajami atrakcji, jakie nas czekają! Mamy więc na przykład: Klimatyczne miasteczka, ruiny zamków, parki rozrywki, czy nietypowe muzea. Miejsc do zobaczenia jest multum, a każda z nich dokładnie opisana. Oprócz tego w książce czekają setki zdjęć, mnóstwo ciekawostek oraz dodatkowe atrakcje, o które możemy zahaczyć będąc w danej okolicy. To prawdziwy rarytas dla każdego podróżomaniaka i świetna pomoc, jeśli ktoś nie wie na co się zdecydować.


Czy Wy korzystacie z takich przewodników podczas planowania podróży? Jakie sprawdzone miejscówki polecilibyście innym??

Podobne wpisy

0 komentarze