'Przekroje. Owoce i warzywa' i 'Rok na placu budowy'

by - wtorek, sierpnia 25, 2020

 

 Książki obrazkowe, czyli picture booki mają w naszym domu szczególne miejsce. Mamy ich naprawdę sporą kolekcję i nadal dochodzą nowe tytuły, które zachwycają moją młodszą córkę. Kochamy picture booki za ich kreatywność, piękne detale i możliwości jakie dają dziecku. Dzisiaj pokażemy Wam dwa niezwykłe i warte zdobycia tytuły, które w te wakacje pojawiły się nakładem naszego ulubionego wydawnictwa Nasza Księgarnia!

Pamiętam, że przygoda Michasi z książkami rozpoczęła się właśnie od tych obrazkowych. Skubana nie chciała słuchać czytania nawet krótkich historyjek. To picture booki przekonały ją do mojej pasji. Zaczęło się od tego, że wyszukiwałyśmy różnych szczegółów na ilustracjach, a potem zaczęłyśmy układać własne historie i opowiadania pasujące do obrazków. To był genialny wstęp do czytelniczej przygody, która teraz rozwinęła się na dobre!

Tak, jak przed chwilą Wam wspomniałam dzisiaj mamy przyjemność pokazać Wam dwie wakacyjne nowości, które polecamy z czystym sumieniem <3

Agnieszka Sowińska - 'Przekroje. Warzywa i owoce" Jak warzywa i owoce wyglądają w środku każde dziecko wie. Zarówno z codziennego życia, jak i z przedszkola. Hmmmm, no dobrze to po co więc powstała ta książka? A, no po to, by przyjrzeć się wnętrzom owoców i warzyw o wiele bardziej dokładnie! To prawdziwa podróż do najmniejszych cząsteczek ulubionych przysmaków! Spojrzymy bowiem bliżej na witamy, mikroelementy i inne składowe mniej i bardziej znanych roślinnych pyszności!


Cała książka rozpoczyna się przedstawieniem kolejnych postaci, a więc właśnie tych wszystkich związków, białek, cukrów, witamin. Każde z nich zostało przedstawione jako zabawna postać, zamieszkująca owoce i warzywa. Oprócz postaci mamy również opisy, które mówią dziecku o właściwościach kolejnych elementów. Opisy są bardzo zabawne, ale jednocześnie jako przedstawiają rolę, jaką odgrywają w naszym zdrowiu.Gdy już poznamy wszystkich bohaterów, wybieramy się w podróż po ogrodzie. Zaglądamy do kolejnych warzyw i owoców, sprawdzając jakie ma w sobie witamy i minerały. Można bawić się w poszukiwanie, można sprawdzać swoją wiedzę i zgadywać co np. należy zjeść by wzrok mieć jak najlepszy z sokołów! Możliwości jest wiele. Dzieciakom na pewno spodoba się to, że wnętrza owoców i warzyw wyglądają jak prawdziwe domki, mające wszystkie najważniejsze pomieszczenia. Wszystko to wygląda jak uroczy mini-świat, który mamy okazję bezkarnie podglądać.


Jak zwykle picture booki Naszej Księgarni mają sztywne strony i duży format, tak bardzo wygodny dla ciekawskich rączek najmłodszych czytelników!Artur Nowicki "Rok na placu budowy" Uwielbiana przez przedszkolaków seria Naszej Księgarni "Rok na..." wzbogaciła się o kolejną cudowną książkę. Po przygodach na targu, w przedszkolu, czy w lesie, przenosimy się na plac budowy! Tutaj praca wre od rana do wieczora przez calutki rok!

Tutaj, podobnie jak w poprzednich częściach serii na początku dzieciaki poznają bohaterów książki. Jest ich bez liku, przecież budowa nie może obyć się bez pojazdów takich jak koparka, czy spychacz. Mamy tutaj jednak także bardzo przydatne narzędzia! 

I tak oto z całą tą wesołą ekipą będziemy budować i przyglądać się jak z miesiąca na miesiąc plac budowy się zmienia i zapełnia. Dziecko nie tylko zobaczy upływający czas i zmiany w porach roku, ale również dostrzeże ile narzędzie, pojazdów i pracy potrzeba, by stworzyć jeden budynek! 

Podobne wpisy

0 komentarze