'9 miesięcy', czyli o tym, co dzieje się w brzuchu mamy podczas ciąży

by - niedziela, czerwca 07, 2020Zawsze mam wielką radochę, gdy mogę Wam pokazać książkowe perełki dla dzieci. Chętnie dzielę się z Wami odkryciami, tym bardziej jeśli są nie tylko piękne, ale i mądre. Nowość od wydawnictwa Babaryba właśnie do takich książek należy.  "9 miesięcy" to historia tego, co dzieje się w brzuchu kobiety podczas ciąży i nie tylko....

Jestem zwolenniczką rozmawiania z dziećmi poważnie, bez owijania w bawełnę, nawet gdy pytają o rzeczy trudne i niewygodne. Pojawienie się w rodzinie nowego dziecka to zawsze wielkie wydarzenie i starsze rodzeństwo pragnie wiedzieć jak rozwija się nowy człowiek w brzuchu ukochanej mamy. Czy jest mu wygodnie? Jak się odżywia? Czy nie jest mu tam ciasno? Książka "9 miesięcy" to podróż po najbardziej niezwykłych dziewięciu miesiącach w życiu każdej mamy. To praktyczny i przemyślany przewodnik po ciąży dla całej rodziny.

Przewodnik ten rozpoczyna się od zapłodnienia, czyli od samego początku nowego życia. Kolejne miesiące ciąży są zilustrowane i opisane w sposób jasny i klarowny, ale także odpowiedni dla dziecka. Dziecko dowiaduje się jaką wielkość osiąga dzidziuś w danym czasie, jak się zmienia jego ciało i  jak się czuje mama. To niezwykle ważne informacje, które pomogą starszemu rodzeństwu zrozumieć nową sytuację i przygotować się na przyjście maluszka na świat.Autorki książek nie zapomniały również o bardzo ważnej kwestii, czyli czasie, kiedy dziecko już się urodzi. Na ostatnich stronach opowiadają o tym, jak wygląda "plan dnia" dzidziusia i tłumaczą, że każde maleńkie dziecko potrzebuje mamy i jej obecności, uwagi. Wszystko jest wytłumaczone, nic nie zostaje niedomówione. Starsze rodzeństwo dostaje dzięki temu jasny i klarowny komunikat. Taki przewodnik po ciąży i narodzinach na pewno pomoże zaadaptować się całej rodzinie do nowej sytuacji.

Książka absolutnie mnie zachwyciła. Jest świetnie przemyślana, widać, że została stworzona przez mamy. Poza tym jest piękna: cudowne, delikatne rysunki i cała szata graficzna sprawiają, że to nie tylko mądra pozycja, ale również ozdoba każdej biblioteczki, nieprawdaż?


Podobne wpisy

0 komentarze