'Rok na ulicy Czereśniowej' - recenzja

by - poniedziałek, kwietnia 13, 2020


Seria o ulicy Czereśniowej to chyba najbardziej znane picture booki. Stały stały się już klasyką i kolejne części tejże serii znaleźć można w tysiącach polskich i europejskich domów. Mieszkańców ulicy Czereśniowej kochają zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Ostatnio nakładem wydawnictwa Dwie Siostry ukazał się "Rok na ulicy Czereśniowej", czyli zbiór wszystkich dotychczasowych książek autorstwa Rotraut Susanne Berner.

Ulica Czereśniowa to pełne barwnych postaci i ciekawych wydarzeń miejsce. Znajdziemy tutaj zatroskaną mamę, szalone dzieciaki, sympatyczne kociaki, a nawet zakonnice z balonem w kształcie pingwina. Ta ulica żyje i daje dzieciakom mnóstwo radości. Każda część to kolejna pora roku  (wyjątkiem jest noc na ulicy Czereśniowej). Każda pora roku z kolei zaczyna się prezentacją kolejnych postaci, które pojawią się na sztywnych kartach tej kolorowej książki. Mamy tu naprawdę różnorodnych i barwnych bohaterów! My uwielbiamy bawić się w ich wyszukiwanie. Zazwyczaj każda z nas wybiera jedną, konkretną postać, a potem szuka jej na kolejnych stronach - czasem trzeba bardzo mocno wytężyć wzrok!Fajnie oglądać jak ulica Czereśniowa zmienia się wraz z porami roku. Widzimy te same miejsca w różnych okolicznościach przyrody, to świetna nauka dla dzieci  o tym, jak nasza okolica zmienia się z upływem czasu i kolejnych miesięcy. To, co szczególnie doceniam w tej książce to jej drobiazgowość i szczegółowe obrazki. Dzieciaki mogą zajrzeć dzięki temu do wnętrza centrum handlowego, dużego wielopokoleniowego domu, czy biblioteki. Przy okazji oglądania książki można opowiadać dzieciom przeróżne historie inspirowane ulubionymi bohaterami!

Uważam, że wydanie wszystkich dotychczasowych części Ulicy Czereśniowej jako jednego tomu było genialnym pomysłem! Tym bardziej dla osób, które z tym picture bookiem stykają się po raz pierwszy! Co więcej, jeśli znacie już tą niezwykłą serię, muszę Wam powiedzieć, że na stronie wydawnictwa Dwie Siostry znajdziecie wiele kolorowanek z Ulicy Czereśniowej ----> TUTAJ

 

Podobne wpisy

0 komentarze