Świąteczne książeczki dla najmłodszych

by - czwartek, grudnia 26, 2019


Tyle czekania na upragnione święta, tyle przygotowań, a tu już koniec... Te święta upłynęły nam pod znakiem rozmów, bliskości, wspólnie spędzonego czasu i czytania, mnóstwa czytania! Nadrabialiśmy leniwie zaległości, które uzbierały się w ostatnim czasie. Również Michasia miała w tym spory udział i przeczytałyśmy dwie cudowne, kolorowe świąteczne książeczki, które teraz mamy okazję Wam pokazać.

 

Uwielbiamy świąteczne książki dla dzieci i staramy się być z nimi na bieżąco, a te ciekawsze pokazujemy Wam zawsze tutaj. Dwie nowości ze zdjęcia trafiły do naszej biblioteczki tuż przed świętami i niestety w ferworze przygotowań nie daliśmy rady Wam ich wcześniej pokazać.  Myślę jednak, że świąteczny wieczór jest dobrym czasem, żeby nadrobić zaległości i pokazać książkowe perełki!"Pierwsza gwiazdka nad Świerkową Polaną"
Aniela Cholewińska - Szkolik
wyd. Wilga

 
 Jeśli w naszej biblioteczce pojawia się książka ze zwierzakami w roli głównej to jest bardziej niż pewne, że moja czterolatka ją pokocha! Tak też było z najnowszą książką Anieli Cholewińskiej-Szkolik. 

Na Świerkowej Polanie mieszka wiele sympatycznych zwierzaków, które nie mogą się już doczekać nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie dzieci w Leśnym Przedszkolu przebierają nóżkami na myśl o prezentach, pierniczkach, przedszkolnych jasełkach. 

Na małych czytelników czeka aż 10 krótkich opowiadań ze świętami w roli głównej. Małe, sympatyczne zwierzaki, zupełnie jak ludzie czują magię świąt i oczekują na ten cudowny czas. 

Każda z historyjek w książce jest bardzo sympatyczna i idealnie dostosowana do wieku przedszkolnego. Autorka w swojej książce oprócz świetnej zabawy wynikającej z czytania (i słuchania - w przypadku dzieci) zawiera również wiele mądrych treści dotyczących bezinteresownej pomocy oraz tego, że święta to nie prezenty, lecz czas, kiedy powinniśmy być ze sobą razem! Nawet po świętach warto przeczytać te urocze historie!
 "Milion miliardów świętych Mikołajów"
Hiroko Motai, Marika Maijala
wyd. Dwie Siostry


 Zawsze gdy trafia do nas książka od wydawnictwa Dwie Siostry, wiemy, że mamy do czynienia z prawdziwą perełką. Taki pewnik. W pierwszym momencie, gdy przeglądałam pobieżnie "Milion miliardów świętych Mikołajów" nie zobaczyłam w nim nic szczególnego. Wystarczyło jednak jedno czytanie, by zachwycić się tą prostą książeczką totalnie!

Jeśli jesteś rodzicem, na pewno pojawiło się w Twoim domu pytanie o istnienie Św. Mikołaja. Do jakiego wieku dzieci są w stanie wierzyć w to, że jeden starszy pan z brodą daje radę obdzielić prezentami dzieci na całej kuli ziemskiej?!  Ta malutka i niepozorna książka opowiada cudowną historię, w którą skłonna uwierzyć jestem nawet ja!

Dawno, dawno temu, gdy na świecie ludzi było jeszcze nie wiele istniał jeden Mikołaj, który bez problemu obdarowywał dzieci prezentami w jeden wieczór w roku. Z roku na rok dzieci jednak przybywało, a biedny staruszek nie dawał rady... Poprosił więc Boga o pomocników. I tak oto Bóg mnożył Mikołajów, tyle że... stawali się oni coraz mniejsi. W końcu gdy ludność na świecie przybrała niewyobrażalne ilości, Mikołaje (miliardy Mikołajów) stali się tak malutcy, że nie dawali rady rozdawać prezentów. Wpadli jednak na genialny pomysł! Nocą odwiedzali dorosłych i zaczęli szeptać im do ucha, by Ci zastąpili ich i podarowali swoim dzieciom świąteczne podarunki!

Piękna i prosta historia pełna czułości, dobroci i prawdy! Nie mogło być lepiej.Historia totalnie mnie rozczuliła i na pewno będziemy ją czytać przed każdymi świętami! Polecamy z całego serca.


 

Podobne wpisy

0 komentarze