Moj zeszyt obserwacji przyrodnicznych - zdobywam wiedzę i świetnie się bawię

by - poniedziałek, września 02, 2019


Dzieci uwielbiają odkrywać przyrodę! Każdy spacer po parku, wędrówka po lesie przynosi nowe informacje, pozwala dowiedzieć się wielu nowych rzeczy. Czasem dobrze jednak tą wiedzę usystematyzować, w czym pomogą Zeszyty obserwacji przyrodniczych od wydawnictwa Egmont. My się w nich zakochaliśmy: są absolutnie cudowne i te ilustracje!

Do tej pory seria zeszytów obserwacji przyrodniczej zawiera cztery tytuły: Owady, Drzewa, Pożywienie, Przyroda w mieście. Mamy jednak nadzieję, że na rynku będą pojawiać się kolejne tomy, bo to naprawdę wartościowe pozycje.

Co to właściwie za zeszyty?

Każdy zeszyt to  nie tylko ogromny zastrzyk informacji, ale również mnóstwo zadań do samodzielnego wykonania. Dzieciaki muszą ruszyć głową, obserwować przyrodę i  wyciągać wnioski. Sporo tu również pomysłów na różne doświadczenia, które można przeprowadzić w domowym zaciszu. Przyklejanki, kolorowanki i wiele innych zabaw czeka na dzieciaki, chcące poznać tajemnice przyrody!

Dla kogo są te książki?

Wydawnictwo rekomenduje książeczka dla dzieciaków w wieku 6+. Zdecydowanie zgadzam się z tym przedziałem, bo zadania zawarte w książkach wymagają skupienia i uwagi, a również sprawnej motoryki małej. Jednak te książki nie są według mnie jedynie dla dzieci! Okażą się również genialną pomocą dydaktyczną dla nauczycieli. Mnóstwo realistycznych ilustracji drzew, czy owadów, ciekawostki i duży nacisk na ekologię urozmaici lekcje edukacji przyrodniczej w młodszych klasach! 


Dlaczego warto je mieć?

Oprócz zalet, które już wymieniłam muszę powiedzieć Wam o jeszcze kilku sprawach, które absolutnie urzekły mnie w najnowszej serii Akademii  Mądrego Dziecka. Pierwsza z nich to niezwykłe przyklejanki! Większość książeczek aktywizujących posiada tradycyjne naklejki, tutaj dziecko ma zadanie wziąć nożyczki w ręce, samodzielnie wyciąć obrazki po czym przykleić je klejem w odpowiednie miejsca. To genialne ćwiczenie motoryki małej. 
Zeszyt o pożywieniu jest moim faworytem! Całe mnóstwo tutaj informacji o zbilansowanej diecie, ale również wszędobylskim cukrze, czy przetworzonej żywności. Jestem pod wielkim wrażeniem zadania, w którym dziecko musi dopasować konkretną ilość kostek cukru do odpowiedniego produktu. Sama kilka razy się zdziwiłam odpowiedziami!


Jako mama, nauczycielka i fanka mądrych książek dla dzieci, z całego serca polecam Wam całą serię Zeszytów Obserwacji Przyrodniczej! To przemyślana, spójna i pięknie wydana seria, która sprawi dzieciakom, rodzicom i nauczycielom mnóstwo radości!

 

Podobne wpisy

0 komentarze