Tajemnice przyrody - dwie fascynujące nowości dla dzieci

by - czwartek, sierpnia 15, 2019

pożeram strony

Bardzo często pokazujemy Wam książki o przyrodzie, mamy ich całe mnóstwo, ale ciągle jednak wzbogacamy naszą biblioteczkę. Na rynku wydawniczym pojawiają się bowiem kolejne perełki, którym zwyczajnie nie możemy się oprzeć! Dzisiaj również zaprezentujemy Wam dwie ciekawe i pięknie wydane propozycje od wydawnictwa Nasza Księgarnia. "Cały świat jest cudem" oraz "Świat przyrody" mają nadzieję podbić Wasze serducha!

 

Iris Gottlieb - "Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody"

 


Świat jest cudem, zachwyca każdego dnia. Niby wiele już o nim wiemy, jednak nie mamy pojęcia ile rzeczy pozostaje nadal nieodkrytych. Różne zjawiska, rośliny, zwierzęta zadziwiają swoimi zwyczajami, charakterystyką. Ta książka poprzez swoją ilustrowaną formę sprawi, że Wasze głowy spuchną od ilości wiedzy!  

Iris Gottlieb, autorka książki od dzieciństwa badała i dokumentowała przyrodę. Fascynowało ją wszystko, co dookoła, nic więc dziwnego, że dziś popularyzje wiedzę i świadomość przyrodniczą wśród najmłodszych. Robi to przy okazji w świetnym stylu!

Książka podzielona jest na trzy działy: nauki o życiu, nauki o Ziemi oraz nauki fizyczne.  To, co szczególnie przekonało mnie do tej pozycji to sposób tłumaczenia trudnych zagadnień w sposób obrazowy i prosty. Okazuje się, że poprzez ilustracje i przedstawienie nawet najbardziej abstrakcyjnych zagadień jak np. nieskończoność lub pływy można przekazać niezwykły zasób wiedzy, który przy okazji zostaje w głowie (jeśli wiecie o co mi chodzi ;)...

Książka jest niesamowita i wcale nie trzeba jej traktować jako pomocy naukowej. Czasem fajnie zwyczajnie pooglądać z dzieckiem te ilustracje, zbadać interesujący temat, podyskutować... Jeśli lubicie wymagające książki, które w sposób niestandardowy przekazują wiedzę, to "Cały świat jest cudem" powinien Was zachwycić!
Amanda Wood i Mike Jolley - "Świat przyrody. Kompendium cudów natury" ze wspaniałymi ilustracjami Owena Davey'a
Czasem na różnych forach internetowych dotyczących książek dla dzieci spotykam się z pytaniami dotyczącymi pomysłów na książkowy prezent. Myślę, że "Świat przyrody" będzie strzałem w dziesiątkę. Wiem, wiem, w czasach mojego dzieciństwa dawanie dzieciakom encyklopedii było na porządku dziennym... Tyle, że to nie jest zwykła encyklopedia! Cała masa ciekawostek, ustrukturyzowana wiedza dosotowana do wieku szkolnego oraz totalnie cudowne ilustracje sprawią, że każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie!

Cała książka opiera się na ilustrowanych tablicach przorodniczych, które zostały uporządkowane tematycznie. Tablice te zostały podzielone na trzy kolory, ze względu na rodzaj informacji: żółty - opis typów środowisk, pomarańczowy - prezentacja określonych gatunków zwierząt i roślin, niebieski - omówienie zachowań i przystosowań organizmów do życia.  

Fajną opcją jest również pomysł na pomoc czytelnikowi w odnalezieniu się w książce. Otóż na każdej stronie znajdziemy strzałki, które pokierują nas do tematu pokrewnego, więc jeśli się zainteresujemy jakimś zagadnieniem, możemy dać się ponieść ciekawości :)

Poniżej znajdziecie dwie przykładowe ilustracje z książki, a to jedynie preludium, bo "Świat przyrody" aż kipi od cudownych rysunków!  


Podobne wpisy

0 komentarze