Cały świat w zasięgu ręki, czyli 'Wszystko na mapie'

by - piątek, stycznia 04, 2019

W tym roku moje dzieciaki dostały pod choinkę naprawdę cudowne prezenty. Dzisiaj pokażemy Wam jeden z nich, czyli niezwykłe puzzle wydane przez Dwie Siostry. Puzzle są wzorowane na kultowym już atlasie "Mapy", który u nas w domu jest hitem od kilku ładnych lat. Oto mamy cały świat w zasięgu ręki

 

 Puzzle w naszym domu to jedna z ulubionych rozrywek, zarówno moich, jak i córek. Jedynie tata dziewczynek, biedny nie ma cierpliwości do układania obrazków. Tak, jak już wspomniałam "Mapy" Aleksandry i Daniela Miezielińskich są jedną z najbardziej popularnych książek w naszej biblioteczce. Czasami Zuza lubi przewertować je, poszukać ciekawych zabytków, sprawdzić najbardziej popularne imiona i potrawy w danym kraju. Gdy dowiedzieliśmy się, że wydawnictwo Dwie Siostry ma w planach wydanie puzzli wzorowanych na mapach, Zuzka od razu wpisała je na listę swoich wymarzonych prezentów.

 


"Wszystko na mapie" to puzzle zupełnie niezwykłe. Oto czeka na Was piękne duże, wygodne pudełko, a w nim 600 unikalnych elementów o niepowtarzalnych kształtach! Na puzzlach zaś pełno kolorowych elementów, charakterystycznych dla danego kontynentu, czy strefy geograficznej. Może to szczegół, ale fajnie, że każdy kontynent jest innego koloru, bardzo ułatwia to układanie. Każdy, nawet najmniejszy element na puzzlach jest podpisany, co sprawia, że zabawa po raz kolejny łączy się z nauką.

Mamy w domu przeróżne puzzle, ale żadne nie dały nam tyle frajdy. Przez dwa dni układałyśmy je w każdej dosłownie wolnej chwili. Największą trudność sprawiły nam statki i okręty, bo jest ich na mapie całkiem sporo. Ja, dorosła miałam okazję sprawdzić sama siebie pod względem położenia konkretnych krajów na mapie. Na szczęście okazało się, że nie jest wcale ze mną tak źle ;) W układaniu raźnie pomagała nam także Michasia, której największą frajdę sprawiało układanie zwierzaków.

Puzzle "Wszystko na mapie" dały nam niesamowicie dużo radości. Są genialnie wykonane, grube, duże, niezwykle piękne, czego więcchcieć więcej? Odstraszać może jedynie cena (około 70zł), ale uważam, że za taką jakość wykonania warto zapłacić! W sprzedaży dostępne są również puzzle dla młodszych dzieci "Zwierzęta na mapie", gdzie mamy do ułożenia 170 elementów. Michasia już sobie je zażyczyła, a ja na pewno spełnię tą prośbę!

Lubicie puzzle? Macie w swojej biblioteczce Mapy Miezielińskich??

 

Podobne wpisy

0 komentarze