Thiago de Moraes - 'Atlas mitów' recenzja

by - poniedziałek, grudnia 03, 2018

Pamiętam, że gdy byłam w wieku mojej starszej córki totalnie przepadłam nad mitologią grecką. Ten świat starożytnych bogów i bogini zupełnie mnie zafascynował. Do tej pory bardzo wiele pamiętam, tym bardziej ucieszyłam się, gdy usłyszałam o premierze "Atlasu mitów", gdzie dzieciaki mogą odkryć tajemnice wierzeń wielu starożytnych ludów. Sprawdźcie sami!

 


Naprawdę szczerze uwielbiam tego typu książki. Za ich pomocą dzieci w przystępny sposób dowiadują się setek ciekawostek. "Atlas mitów" to nie tylko piękne, duże wydanie, ale również świetne źródło wiedzy z niesamowitymi ilustracjami.


Dwanaście mitologicznych krain, setki bogów, bogini i bóstw, dziesiątki legend - to wszystko czeka na Was w Atlasie Mitów. Do świata mitów wprowadza nas mapa świata, na której zaznaczono skąd pochodzą kolejne opowieści. I tak oto możemy zapoznać się z mitami: Indian Ameryki Północnej, Azteków, Irlandczyków, Greków, Janomamów, Jorubów, ludów nordyckich, Egipcjan, Słowian, Hinudusów, Japończyków oraz ludów polinezyjskich. 

Ludzie w różnoraki sposób tłumaczyli sobie powstawanie świata. Atlas mitów przybliża te opowieści i wprowadza nas w zupełnie niesamowity świat pełen cudownych stworzeń i groźnych potworów. Zapewniam będzie fascynująco!


Każda mitologia zawiera wstęp, który objaśnia skąd wzięły się dane wierzenia i gdzie sięgają ich korzenie. Zaraz po tym, znajdziecie cudowne, pełne szczegółów mapy ilustrujące wizję świata, historię tworzenia i kolejne bóstwa. Dalej autor zawarł najciekawsze opowieści i mity.O tyle, o ile mitologia grecka jest powszechnie znana, o tyle wszystkie inne mogą stanowić prawdziwie fascynujące nowości. Mnie osobiście najbardziej zainteresowała mitologia Słowian, o której słyszałam co nieco, ale nie znałam jej korzeni i opowieści. "Atlas mitów" to pięknie wydana książka, która z pewnością zainteresuje małych i dużych. 


 Jestem ciekawa jak podoba Wam się ta książka? Myślicie, że zainteresowałaby Wasze dzieciaki?? 

Podobne wpisy

0 komentarze