14 faktów o moim czytaniu, czyli Pożeram Strony od kuchni!

by - sobota, października 27, 2018


W blogosferze jako Pożeram Strony funkcjonuje już trzy lata. To sporo czasu. Jednak dopiero dziś podzielę się z Wami kilkoma czytelniczymi faktami z mojego życia. Każdy ma swoje nietypowe przyzwyczajenia i sekrety, ciekawa jestem również Waszych!

 

 

1.  Nauczyłam się czytać mając 5 lat, liter nauczyła mnie moja babcia, a pierwsze słowa odczytywałam z napisów na koszulkach mojego taty.
2. Pokochałam czytanie przede wszystkim dzięki "Jeżycjadzie" Małgorzaty Musierowicz. Nadal mam do tych książek ogromną słabość i będę przeszczęśliwa, jeśli Zuza za jakiś czas zechce poznać rodzinę Borejków.


3.Najczęściej kupuje książki poprzez księgarnie internetowe. Moją ulubioną jest nieprzeczytane.pl
Szybka dostawa, dostępność, świetne ceny to tylko kilka najważniejszych zalet tej księgarni. Najlepsze jest to, że nawet nowości i zapowiedzi są w cenach promocyjnych. I jak tu nie czytać?
 
4. Gazety i czasopisma zawsze zaczynam czytać od tyłu. Nie potrafię tego wytłumaczyć, taki po prostu mój urok. Najczęściej sięgam po "Twój Styl", "Panią" i "Książki".


4. Nie potrafię zrozumieć, co pociąga ludzi w literaturze fantasy i science-fiction. Próbowałam wielokrotnie, ale nie jestem w stanie przebrnąć przez tego typu książki. Po prostu nie lubię czytać, o czymś co zwyczajnie nie istnieje i istnieć nigdy nie będzie...


5. Pomijam opisy erotycznych doznań bohaterów (w 90% przypadków). Totalnie nie uznaję powieści erotycznych, zwyczajnie mnie śmieszą, te wszystkie ochy, achy, czerwone pokoje… W ogóle, uważam, że jedynie genialni autorzy potrafią opisać sceny seksu w sposób sensualny i  prawdziwie działający na wyobraźnię.


6.  Jako nastolatka przeczytałam (tzn. pochłonęłam) wszystkie części Harrego Pottera. Co to były za czasy! Teraz mam w planie zarazić miłością do Harrego moją Zuzkę i mocno wierzę w to, że i ona poczuję tę magię.


7. Przeczytałam wszystkie kryminały Harlana Cobena. Mój ulubiony? "Klinika śmierci", zawsze z niecierpliwością czekam na kolejne jego książki, a tak się składa, że właśnie ukazała się kolejna.


8. Choć kocham kryminały i thrillery to są dwa nazwiska pisarzy, przez których książki nie jestem w stanie przebrnąć. To Robin Cook i Camilla Lackberg. Wiem, że są znani i uwielbiani na całym świecie, jednak mi jakoś nie podpasowali.9. Ciężko stwierdzić mi jaka jest najlepsza książka jaką przeczytałam. Uwielbiam jednak wracać do dwóch powieści Zafona: "Cień wiatru" i "Gra anioła" oraz do opasłego tomiska „Shantaram” G.D.Robertsa.10. Choć może trudno w to uwierzyć, nigdy nie czytałam żadnej książki Stephena Kinga. Jestem raczej bojaźliwą osobą i zwyczajnie obawiam się tego, że kilka nocy z rzędu miałabym nieprzespanych.


11. Często zdarza mi się czytać kilka książek jednocześnie. Od razu uspokajam: fabuły, bohaterowie ani wątki nie mylą mi się z tego powodu.

12. Uwielbiam czytać książki z gatunku literatury faktu. Uważam, że literatura nie zawsze musi tylko bawić. Najważniejsze by zmuszała do myślenia, wywoływała skrajne emocje i poszerzała nasze horyzonty.

13. Kocham wypady do biblioteki, moje córki również mają założone własne karty.  Uwielbiam ten specyficzny zapach książek. Mimo tego, że w domu czeka na mnie cały stos książek, i tak zawsze muszę coś wypożyczyć. To silniejsze ode mnie.

14. Notorycznie gubię zakładki do książek, dlatego najczęściej zaznaczam strony starymi paragonami, metkami od ubrań i wszystkim innym, co akurat wpadnie mi w ręce...

Każdy z nas ma jakieś własne czytelnicze przyzwyczajenia. Ja podzieliłam się z Wami moimi sekretami i mam nadzieję, że zostawicie w komentarzach co nieco o sobie! Jestem ogromnie ciekawa, jak Wy pożeracie strony!?

Podobne wpisy

0 komentarze