Supernogi stonogi - recenzja gry

by - niedziela, września 16, 2018

Dziś mamy przyjemność pokazać Wam kolejną sympatyczną grę planszową, która zrobiła w moim domu prawdziwą furorę. To nowa wersja kultowych już "Nóg stonogi". Tym razem Egmont wprowadził dodatkowe warianty gry, dzięki czemu powstały "Supernogi stonogi"!

 


Przyznam, że nie graliśmy nigdy we wcześniejszą wersję gry, ale i tak w "Supernogi stonogi" zakochałyśmy się od razu! To zabawna, świetnie wykonana i różnorodna dzięki wielu wariantom gra, która da masę frajdy zarówno dzieciakom, jak i rodzicom.

W grze chodzi o to, by wyposażyć swoją stonogę w jak największą liczbę butów. 

"Supernogi stonogi" to gra przeznaczona dla 2-6 osób, przez co została wyposażona w większą liczbę elementów w porównaniu z poprzednią wersją. Wiek sugerowany przez twórcę to 4 lata i my jak najbardziej się z tą granicą zgadzamy. Pierwsze, co rzuca się w oczy po otwarciu pudełka gry to piękne, dopracowane elementy i bardzo przyjemna grafika. Płytki z głowami stónóg (są wśród nich chłopcy i dziewczynki) oraz z butami są wykonane z grubego kartonu, co jest dodatkowym atutem w przypadku gry stworzonej z myślą o dzieciakach.

Oprócz kolorowych, kartonowych elementów w zestawie znajdują się cztery kostki. Na każdej z nich znajdują się poszczególne kolory butków oraz duża złotka gwiazdka, która pełni rolę jokera, czyli zastępuje dowolny kolor buta.


Każdy gracz wybiera sobie jedną buźkę stonogi. To dla niej będzie zbierał butki. Następnie należy rozłożyć płytki z butami (płytki z 1,2,3 lub czterema butami w poszczególnych kolorach). 


W każdej turze gracz może rzucić trzy razy kostkami. w zależności od ułożenia symboli na kostkach decyduje czy powtarza rzut, a jeśli tak, to którymi kostkami. Jeśli na przykład ostatecznie zostanie wyrzucony schemat ze zdjęcia powyżej to gracz może wziąć płytę z dwoma czarnymi, niebieskimi lub żóltymi butami (ponieważ gwiazdka zastępuje wybrany kolor). Przede wszystkim trzeba sprawdzić jakie płytki są nadal dostępne na stole. 

Gra toczy się do momentu, gdy wszystkie buty zostaną rozdane.Nowa wersja gry wprowadza wiele dodatkowych wariantów, gdzie na przykład możemy zabrać płytki innym zawodnikom (nasz ulubiony) lub gdzie mamy do spełnienia ukryty cel. Tych wariantów gry jest kilka, wiec gra na pewno będzie urozmaicona.
Przyznam Wam, że nie tylko serce Zuzi podbiła ta gra. Moje również. Daje naprawdę mnóstwo frajdy a do tego jest naprawdę urocza pod względem estetycznym. Fajnie, że wymaga ona strategicznego myślenia i logiki. To dzięki tym dwóm umiejętnością obierzemy dobrą taktykę co do rzutu kostkami i zdobędziemy więcej punktów. 

Jeśli jeszcze nie znacie tej gry, to ogromnie Wam ją polecamy. Na pewno zabije nudę w długie, jesienne wieczory!W najbliższym czasie pokażemy Wam całe mnóstwo innych fajnych planszówek. Szykujcie się! Znacie Nogi Stonogi?

Podobne wpisy

0 komentarze