Ćwicz oko i logiczne myślenie, czyli najnowsze gry od Zielonej Sowy

by - poniedziałek, kwietnia 16, 2018

Jak już dobrze wiecie, oprócz książek kochamy także planszówki. To świetny sposób na spędzenie czasu razem z dzieckiem! Z ogromną przyjemnością pokazujemy Wam nasze nowe nabytki i dzielimy się opinią. Dziś mamy dla Was aż trzy gry od Wydawnictwa Zielona Sowa. Mamy nadzieję, że i Wam przypadną do gustu...

 

 

 Wydawnictwo Zielona Sowa zdecydowanie najbardziej znane jest ze swoich książek. Jednak od dłuższego czasu ich nakładem ukazują się naprawdę ciekawe i godne uwagi gry edukacyjne dla dzieci. Dziś pokażemy Wam trzy nowości, które ćwiczą spostrzegawczość i rozwijają umiejętność logicznego myślenia. Warto wspomnieć, że wszystkie gry, które Wam dziś polecamy są wydane w małych poręcznych pudełeczkach, które bez trudny można zabrać ze sobą w niejedną podróż. A przecież niedługo majówka!

 

 

Namierz to!


Jak sama nazwa wskazuje gra ćwiczy spostrzegawczość i szybkość reakcji. Gra jest przeznaczona dla od 2 do 4 graczy, a rywalizacja polega na jak najszybszym dostrzeżeniu podobieństwa między kartami. Swoją mechaniką "Namierz to" bardzo przypomina mi kultowe już Dooble, jednak możliwe są jeszcze dodatkowe warianty gry, co sprawia, że rozgrywki nie stają się nudne. Można np. sprawdzać swoją pamięć i pytać o elementy z danej karty lub zagrać w wyzwanie i szukać wyznaczonych przez przeciwnika elementów. Gra jest bardzo estetycznie wykonana, a ilość możliwości związanych z rozgrywkami sprawia, że długo się Wam nie znudzi!

czas rozgrywki: 15-30 minut
wiek: 4+ 


 


Czarodziejski labirynt


"Czarodziejski labirynt" zrobił w naszym domu furorę. Stało się tak przede wszystkim dlatego, że Zuza uwielbia gry wymagające logicznego myślenia i pogłówkowania. Poza tym, ostatnio cierpię na chroniczny niedoczas, a w tą grę Zuzka może grać samodzielnie (choć możliwy jest również wariant dla dwóch osób). Możliwości rozgrywek solo jest kilka, każda nieco inna, ale wszystkie wymagają uruchomienia szarych komórek. Otóż czarownica lub czarodziej, w którą wciela się dziecko musi dotrzeć do skarbu. Nie jest to jednak takie proste. Trzeba dobrze zaplanować drogę dzięki obracaniu kafelków. Gra przewiduje różne poziomy trudności, dzięki czemu każdy gracz będzie usatysfakcjonowany. Swoją drogą obydwie zakochałyśmy się także w oprawie graficznej tej gry!

czas rozgrywki: 10-20 minut
wiek: 6+ 


 


Znajdź mnie!

 

 

Tym razem prawdziwie zwierzęca gra! Znowu dzieciaki mają okazję poćwiczyć swoją spostrzegawczość i szybkość reakcji! Celem gry jest jak najszybsze znalezienie różnic między dwoma kartami pełnymi żywego inwentarza. Mamy do wybory dwa poziomy trudności: łatwy - z mniejszą liczbą zwierzaków i trudniejszy, gdzie jest ich znacznie więcej. Rozgrywki "Znajdź mnie" są niezwykle dynamiczne i dają nutkę adrenaliny. Gorąco polecamy!'
'
czas rozgrywki: 10-20 minut
wiek:4+ Macie w swojej kolekcji jakieś gry od Zielonej Sowy?? Którą polecacie szczególnie?? A może wpadła Wam dziś w oko któraś z przez nas prezentowanych??

 

Podobne wpisy

0 komentarze