8 sposobów nadmiar zabawek w Twoim domu

by - wtorek, marca 27, 2018

Jeśli masz dziecko na pewno borykasz się z podobnym problemem. Jeśli Twój stan posiadania to więcej niż jedna pociecha, zapewne podobnie jak ja potykasz się o zabawki prawie przez całą dobę. Czy mam rację? Dziś zaproponuję Ci osiem różnych sposobów na nadmiar zabawek w Twoim domu. 

 

 

Za niecały tydzień Wielkanoc. W większości polskich domów, to kolejna okazja w roku, by obdarować dzieci prezentami. Dzieciaki mają frajdę, ale nas mamy, na myśl o kolejnych zabawkach zaczyna boleć głowa. Jak sprawić, by nasz dom nie zamienił się w graciarnię? Co zrobić gdy Twoje dziecko ma za dużo zabawek? Oto moje sprawdzone sposoby, mam nadzieję, że znajdziesz wśród nich taki, który sprawdzi się również u Ciebie w domu!


1. Wynieś zabawki na strych, lub do piwnicy. Niech na jakiś czas znikną z oczu dzieci.

Postanowiłam zacząć od najmniej ostatecznego rozwiązania. Jeśli jakaś zabawka leży odłogiem jakiś czas, spragniona zainteresowania, a dla Was jest jedynie zbieraczem kurzu, to wynieście ją do jakiegoś składzika na kilka tygodni. Słowo honoru, że gdy wyciągniecie ją za jakiś czas, dziecko będzie traktowało ją jak ukochaną zabawkę, a wtedy możecie schować coś innego, co akurat odeszło w zapomnienie. Wielu rodziców z powodzeniem stosuje tą technikę, polecam ją również i ja!


2. Sprzedaj na Allegro

Allegro to chyba najpopularniejsza platforma sprzedażowa w kraju. Wystawianie jest intuicyjne i proste. Jest jednak jeden szkopuł, ilość ogłoszeń sprawia, że czasem trzeba naprawdę długo czekać, aż znajdzie się ktoś, kto kupi wystawioną przez nas rzecz.

3. Oddaj znajomym, rodzinie.

Twoje dziecko "wyrosło" z niektórych zabawek? Być może ktoś z Twojej rodziny lub przyjaciół ma szkraba, który ucieszy się z nich tak bardzo jak jeszcze niedawno Twoja pociecha!
4. Oddaj do żłobka lub przedszkola

Gdy jednak nie posiadasz wśród znajomych i rodziny małych szkrabów, które ucieszyłyby się z zabawek po Twoich dzieciach, możesz uszczęśliwić maluchy ze żłobków lub przedszkoli. To świetna nauka dzielenia się! Gdy moja Zuza była w przedszkolu dwa razy w roku robiłyśmy totalny przegląd i wynosiłyśmy torby pełne zabawek do przedszkola. Uwielbiała to! Nigdy nie protestowała, a wręcz nie mogła się doczekać momentu, gdy zaniesie zabawki do swojej grupy.


5. Oddaj do Domu Dziecka, Domu Samotnej Matki lub na oddział pediatryczny najbliższego szpitala

Jest również inna opcja związana z nauką dzielenia się. Oddać dzieciom, które ogromnie tego potrzebują! Bardziej niż nasze szczęśliwe, uśmiechnięte dzieci. Również i takie inicjatywy miałyśmy okazję kilka razy wesprzeć. Jeśli jednak chcecie oddać zabawki do powyższych instytucji, musicie pamiętać, że na 99% nie przyjmą od Was pluszaków. Jeśli macie ich nadmiar, lepiej wesprzyjcie akcję strażaków Misie Ratownisie


6. Przekaż je na licytację, która wesprze chore dzieci.

Takich licytacji jest obecnie pełno. Często jest tak, że nieco wzbraniamy się przed przelewaniem pieniędzy, ale przecież przekazanie przedmiotu na licytację, to zupełnie coś innego. To cudowna inicjatywa! Często przekazujemy fanty na licytację, dlatego podkreślam, że trzeba to robić z głową i nie zapomnieć, że zabawkę należy przesłać wygranemu, gdy ten przeleje kwotę na konto dziecka w danej fundacji. Nie wiecie jaką akcje wspomóc? To Wam podpowiem. Pomóżcie Julkowi. Choć kwota progowa została uzbierana, to jednak rodzicom na pewno przyda się każda dodatkowa złotówka w walce o życie synka.


7. Skorzystaj z OLX lub grup sprzedażowych na FB.

Gdy nie chcesz bawić się w wysyłki, najlepiej skrzorzystać z ogłoszeń lokalnych, które są ostatnio bardzo popularne. Na Facebooku istnieją setki grup sprzedażowych obejmujących większe polskie miasta.  Wystarczy wtedy umówić się z daną mamą i przekazać przedmiot. Fajnie, szybko i wygodnie!


8. Wybierz się na swap lub pchli targ. 

Swapy są świetnie. To nie tylko okazja do wymiany i sprzedaży, ale również do kupna, a przede wszystkim jednak do poznania nowych osób! W naszej gminie organizowane są również pchle targi, na które jeździ ze mną Zuza, która kaskę za sprzedaż swoich zabawek ma dla siebie. Oj, uwierzcie mi, jak ona docenia zarobione samemu pieniądze. Chomikuje jak mamusia!


A jakie są Wasze sposoby na nadmiar zabawek w Waszych domach? Może robicie z nimi jeszcze coś innego niż sposoby, które zaproponowałam?? Koniecznie podzielcie się doświadczeniem!


Podobne wpisy

0 komentarze