Miseczkowe love, Bowllove - miski pełne smaku David Bez

by - wtorek, września 12, 2017


Nie mogę powiedzieć o sobie, że w kuchni czuję się jak ryba w wodzie. Zdecydowanie… O tyle, o ile lubię piec ciasta, o tyle obiady, mięsa i inne takie są dla mnie czarną magią. Dlatego też, gdy szukam inspiracji mam jeden podstawowy wymóg – przepis musi być dziecinnie prosty. Ostatnio w moje dwie, lewe do gotowania ręce trafiła świetna książka pełna pysznych, a jednocześnie prostych inspiracji. Przedstawiam Wam „Bowllove”, czyli w wolnym tłumaczeniu miseczkowa miłość.

David Bez – autor „Bowllove” to znany angielski bloger kulinarny i ambasador zdrowego żywienia. Ma na swoim koncie dwie publikacje: „Sałatlove” oraz „Śniadańlove”, które zostały bestsellerami w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.

Pomysł Davida na tworzenie miseczkowych dań ma sens, bo nie wiem jak Wy, ale ja przepadam za daniami, które można wymieszać w jednym naczyniu i smakują wybornie. Dla mnie jedzenie w misce kojarzy się z dzieciństwem i obiadami babci, więc autor obudził we mnie najmilsze wspomnienia. Książka dzieli się na dwie części: bowlfood na mokro oraz na sucho.

Ogólnie rzecz biorąc filozofia Davida Beza zawiera się w kilku punktach:
1.   Dania są poddawane minimalnej obróbce termicznej i to tylko niezbędne ich składniki.
2.   Jedzenie jest sycące, ale jednocześnie nie odbierające energii
3.   Przepisy zawierają w sobie dużą ilość surowych warzyw.Zanim autor pokaże nam swoje przepisy, opowiada o tym z czego składa się posiłek zgodny z bowllove. Zawiera ona 6 elementów, które dają pewność, że po jedzeniu, będziemy syci, zakochani w smaku i zdrowi!

1.   Baza -baza to najczęściej węglowodany takie jak: komosa, ryż, kasza czy też makarony
2.   Warzywa – w różnej postaci i najczęściej podawane minimalnej obróbce termicznej
3.   Białka – czyli kurczak, ryby, jajka, orzechy, soczewica…
4.   Toppingi – tutak David stawia na kiszonki oraz warzywa marynowane
5.   Świeże zioła – tak naprawdę wybór należy do Ciebie. Skorzystasz z wyboru autora, czy dodasz swoją ulubioną zieleninę?
6.   Płyn/sos – to wszelkie buliony, kremy, pasty

Wiecie co najbardziej urzekło mnie w książce? To, że te przepisy są naprawdę dziecinnie proste, nie zajmują masy czasu, a zdjęcia potraw wyglądają obłędnie i na sam widok ślinianki zaczynają intensywnie pracować. Cieszę się także, że David Bez nie szalał zbytnio z wyborem składników, wszystkie bez problemu znajdziemy w przeciętnym sklepie.

Dla kogo jest „Bowllove”? Chyba najbardziej dla osób, które nie mają wiele czasu na gotowanie i chcą połączyć niewielką ilość czasu na wykonanie posiłku z ze zdrowiem i zachowaniem wszelkich proporcji wartości odżywczych. To również propozycja dla fanów surowych warzyw i prostych składników.

Poniżej załączam dwa przykładowe przepisy, by w pełni ukazać Wam prostotę pomysłu na miseczkowe żarełko.

A jak Wam podoba się pomysł na miseczkowe jedzenie? 

Za egzamplarz "Bowllove" i inspiracje na pyszne obiady dziękuję 

 

Podobne wpisy

0 komentarze