Clara Lindström, Annakarin Nyberg - "Zrób to. Krok po kroku" recenzja

by - czwartek, sierpnia 03, 2017

Wiele osób, gdy słyszy czym się zajmuje zawodowo, od razu jest przekonanych, że jestem niezwykle uzdolniona plastycznie i manualnie. Niestety, nic bardziej mylnego. Gdy mam w planach jakieś zajęcia plastyczne lub techniczne z dzieciakami, zawsze najpierw wypróbowuje pomysł w domu, żeby nie wyjść przed nimi na niekompetentną. W erze Internetu, nauczycielowi o wiele łatwiej znaleźć ciekawe pomysły na lekcje, ale ja nadal bardzo chętnie korzystam z tradycyjnych źródeł, na przykład z książek. Dzisiaj pokażę Wam co ciekawego na wakacje przygotowało wydawnictwo Zakamarki. Książka „Zrób to. Krok po kroku” może zająć Wasze dzieciaki na resztę wakacji!


Do końca wakacji został niecały miesiąc. Jeżeli u Was sytuacja wygląda tak samo jak u mnie, to znaczy, że Wasze dzieciaki powoli zaczynają wykazywać syndrom tęsknoty za szkołą. Czy u Was również zaczął się etap „Mamo, nudzi mi się…!”? Może to dobry pretekst, by zainteresować młodzież DIY?


Wydawnictwo Zakamarki przygotowało niedawno ciekawą nowość, jaką jest książka „Zrób to. Krok po kroku” Clary Lindström oraz Annakarin Nyberg. To propozycja dla tych, którzy lubią robić coś z niczego, dawać życie niepotrzebnym przedmiotom. Autorki pragną zachęcić dzieci do ekperymentowania, dlatego jeśli podczas przygotowywania potrzebnych przedmiotów nie znajdziecie czegoś co jest podane w spisie, starajcie się zastąpić to czymś innym.

W książce znajdziemy pomysły na 15 prostych ale zarazem użytecznych przedmiotów do wykonania. Wśród nich na przykład: zegar, skarbonkę czy stojak na przybory do pisania. Do wykonania tychże rzeczy, nie potrzeba żadnych zaawansowanych narzędzi czy wyszukanych materiałów i dodatków. Zdecydowana większość na pewno znajduje się w waszym domu!

Ogromny plus tej książki to fakt, że każda czynność jest rozpisana oraz zilustrowana bardzo dokładnie, co pozwala ograniczyć pomoc dorosłych w wykonaniu do totalnego minimum! Dzieciaki mogą się więc bez przeszkód wykazać.

My zdecydowałyśmy się na wypróbowanie pomysłu na torbę ze starego T-shirtu, poniżej możecie zobaczyć efekty naszej pracy.
„Zrób to. Krok po kroku” to fajna propozycja na zajęcie dzieciakom czasu jaki pozostał do końca wakacji. Można go spędzić kreatywnie i ciekawie, tworząc nietuzinkowe oraz jedyne w swoim rodzaju przedmioty.

Lubicie DIY? Czy Wasze dzieci mają zdolności manualne? W jaki sposób je rozwijacie?

 Za egzemplarz książki dziękujemy wydawnictwu


Podobne wpisy

0 komentarze