W Polskę idziemy! - "Bolek i Lolek zwiedzają Polskę" recenzja

by - środa, czerwca 14, 2017Zbliżają się wakacje. Dzieciakom został trochę ponad tydzień szkoły. Wiadomo, jak wakacje, to podróże. A jak podróże, to też przygody… Z kim lepiej je przeżyć niż z dwoma kultowymi postaciami polskiej kreskówki? „Bolek i Lolek zwiedzają Polskę” to wakacyjna propozycja od wydawnictwa Znak Emotikon. 
Bolek i Lolek goszczą na ekranach polskich telewizorów już od 1963 roku. To ponadczasowa produkcja łącząca pokolenia. Współczesne dzieciaki kochają ją tak samo mocno, jak moja mama, gdy była małą dziewczynką. To niesamowite.

Tym razem bracia zwiedzają Polskę, ale nie tak po prostu, bez celu. Poszukują… Smoka Wawelskiego, któremu zachciało bawić się w podchody i zostawia im wskazówki, gdzie go szukać. W ten sposób chłopcy odwiedzają całą  masę ciekawych miejsc, dowiadują się nowych rzeczy i przeżywają niezwykłe przygody. Jeśli jesteście ciekawi, czy Bolkowi i Lolkowi uda się odnaleźć uciekającego smoka, koniecznie musicie sięgnąć po tą pozycję! Naprawdę warto, bo książka ukazuje wiele wartych odwiedzenia zabytków naszego kraju. Niektóre są mało znane i nieoczywiste: Kaplica Czaszek w Kudowie Zdrój Krzywy Las koło Gryfina, czy też Czartowe Pole. Być może przygody braci zainspirują Was do wakacyjnej podróży… Kto wie…

Najlepsze w książce jest to, że nie jest encyklopedią pełną suchych faktów. To przede wszystkim zapis przygody chłopców,a tylko przy okazji dzieci poznają polskie zabytkowe perły i miejsca godne zobaczenia. Najważniejsza jest jednak akcja, poszukiwanie smoka i kolejne przygody!

Książka jest pełna kolorowych ilustracji, tekstu jest stosunkowo niewiele, co sprawia, że naprawdę szybko się ją czyta. Bolek i Lolek zabiorą Was w aż 30 niesamowitych miejsc. To jedyna taka okazja, by przebyć Polskę wzdłuż i wszerz i to z takimi kompanami.

Cieszę się ogromnie, że wydawcy korzystają z polskiego dorobku bajkowego i podtrzymują „modę” na postacie z czasów naszych rodziców. Bolek i Lolek są przykładem na to, że bajka nie musi mieć dialogów, ani całej masy efektów specjalnych, by uwielbiały ją miliony dzieciaków. Zgadzacie się ze mną?

Książkę „Bolek i Lolek zwiedzają Polskę” gorąco Wam polecamy, bo to kopalna inspiracji dla wakacyjnych, weekendowych wypadów po kraju. 

wydawnictwo: Znak Emotikon
okładka twarda
cena okładkowa: 34,90

Za egzemplarz recenzencki gorąco dziękujemy 

 

Podobne wpisy

0 komentarze