Rysuję krok po kroku. Zwierzęta - propozycja dla dzieci i dorosłych

by - wtorek, kwietnia 18, 2017

Jak tam u Was z rysowaniem? Macie zdolności plastyczne? Jeśli nie, to dzisiejszy post jest dla Was. Dużo osób myśli, że skoro uczę maluchy, to automatycznie jestem drugim Matejko. To mylny tok myślenia. Jeśli miałabym porównać się do jakiegoś malarza, to chyba do Picasso, czyli "nie wiadomo co obraz przedstawia".

 

 

 

 Chyba każda mama raz na jakiś czas słyszy z ust swojej pociechy: "Mamusiu, narysuj mi.... (i tu pada nazwa zwierzęcia)". Ja w takich momentach a.) udaję, że nie dosłyszałam (ale to mocno niepedagogiczne) b.) zamieniam zaproponowane przez dziecko zwierzę na coś co umiem rysować czyli: motylka, rybkę albo świnie. Skromny repertuar, nie sądzicie? Książka, którą dzisiaj Wam prezentuję uradowała zarówno mnie jak i Zuzię, oto bowiem obie umiemy już narysować niemalże każde zwierzę.



Żółw, surykatka, wieloryb, wielbąd i wiele innych czeka w tej cudownej publikacji od Zielonej Sowy. Książka prowadzi nas krok po kroku, nie sposób się pomylić. Rysowanie zaprezentowanych zwierząt opiera się głównie na podstawowych figurach geometrycznych. Świetnie, prawda?








 Książka wydana jest w wygodnym rozmiarze, na dosyć grubych stronach, które umożliwiają częste użycie gumki- myszki. Co więcej, na każdej stronie jest mnóstwo miejsca na ćwiczenie swoich rysunków. Z czasem dzieciaki (lub my) dojdą do perfekcji, a może nawet ulepszą proponowane przez autorkę rysunki... 

Poniżej prezentuję Wam hipopotama (mojego i Zuzi). Jak łatwo zauważyć moja córka świetnie poradziła sobie z narysowaniem jednego ze swoich ulubionych zwierzaków.




 Cena okładkowa to 19,99 ale w Internecie znajdziecie książeczkę o wiele taniej. Za tą cenę dostajecie 96 stron świetnej zabawy, wydanej na dobrej jakości papierze, w wygodnym formacie. Nauczycie siebie i dziecko rysowania dziesiątek najróżniejszych zwierzaków. Naprawdę warto.

Teraz przymierzamy się do zakupu "Rysuję krok po kroku. Postacie". Znaleźć tam można proste sposoby na narysowanie kucharza, clowna, syrenki i wielu innych. Dla nauczyciela raj!


 

Podobne wpisy

0 komentarze