"Skąd się bierze...?" to wszystko, z czego korzystamy na co dzień

by - poniedziałek, lutego 13, 2017

Bycie rodzicem wiążę się z wieloma obowiązkami. To wie każdy. Nie każdy jednak wie, że rodzicielstwo to bycie alfą i omegą, to odpowiadanie na setki, tysiące, miliony pytań naszych pociech. Dlaczego? Jak? Kiedy? Po co? Wszyscy, którzy wiedzą o co chodzi, niech przeczytają tego posta... Centrum Edukacji Dziecięcej zasiliło już biblioteczkę moich dzieci o wiele bardzo mądrych i ciekawych książek. To jedno z wydawnictw, które można "brać w ciemno". Tym razem trafiła nam się prawdziwa gratka, książka, która wyjaśnia Małym Dociekliwym mnóstwo nurtujących je na co dzień problemów. 

Książka jest bardzo porządnie wydana. Sztywna okładka, kolorowe zdjęcia i zszyte strony gwarantują jej długowieczność. Bardzo doceniam jakość wydania, gdyż na pewno nie raz będę zabierała "Skąd się to bierze..." do pracy (szkoły), jestem pewna, że nie raz ta książka uratuje moją nauczycielską pupę.

"Skąd się bierze..." podzielona jest na 8 kategorii tematycznych, odpowiada na ponad 120 pytań z zakresu:
-coś na ząb, czyli jedzenie
-kuchnia, salon, łazienka, czyli w domu
- bliższe ciału czyli ubrania
- transport i przekazywanie informacji, czyli technika
- sposoby na nudę, czyli sport i zabawa
-  czego Jaś się nie nauczy, czyli w szkole
- w zdrowym ciele, czyli medycyna i kosmetyka
- w fabryce i na budowie, czyli  przemysł

Jeśli Wasi Milusińscy na co dzień zastanawiają się:
- Skąd krowa bierze mleko?
- Co ma wspólnego Zabłocki z mydłem?
lub
- Skąd się bierze gotówka w bankomacie?
W prezentowanej przez nas książce uzyska odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania dotyczącące rzeczy z codziennego życia.

Docenić należy dokładne, ale proste wyjaśnienie, napisane w myśl od ogółu do szczegółu. Autorzy używają zrozumiałego dla dziecka języka, co pozwala my na samodzielne czytanie  i dochodzenie do wiedzy. 

"Skąd się bierze..."  to jedna z takich książek, która powinna znaleźć się na wszystkich dziecięcych półkach, ale rówież w szkolnych bibliotekach. Publikacja idealnie nadaje się dla dzieci powyżej szóstego roku życia. Pożeram strony gorąco poleca!

rodzaj: dla dzieci, edukacyjna/6+
wydawnictwo: CED
oprawa: twarda

Za egzemplarz książki gorąco dziękujemy

 

 

Podobne wpisy

0 komentarze