Katarzyna Pakosińska - "Malina szał-dziewczyna" recenzja + KONKURS

by - sobota, stycznia 28, 2017

Znacie Kasię Pakosińską, autorkę książki? Na pewno myśląc o niej macie w tle jej perlisty niepowtarzalny śmiech. To jej znak rozpoznawczy. Okazuje się jednak, że obok talentu do rozśmieszania ludzi ma również dobrą rękę do pisania powieści dla dzieciaków. W zeszłym roku wydała pierwszą część przygód Maliny, teraz czas na kontynuację. Czy udaną? Sami sprawdzcie!


Kończy się rok szkolny i Malina rozpoczyna szalone wakacje. Odkąd pozwalające na podróże w czasie Szmaragdełko w magiczny sposób wróciło do niej z przeszłości, dziewczynka nie rozstaje się z nim ani na moment. Nosi je na szyi zawieszone na specjalnej, podarowanej przez prababcię Rysię jedwabnej wstążeczce. Malina jest inteligentna, sprytna i skora do żartów, dużo mówi, czasem nawet szybciej niż myśli. A to wraz ze Szmaragdełkiem doprowadzi do wielu zaskakujących sytuacji…Kończy się rok szkolny i Malina rozpoczyna szalone wakacje. Odkąd pozwalające na podróże w czasie Szmaragdełko w magiczny sposób wróciło do niej z przeszłości, dziewczynka nie rozstaje się z nim ani na moment. Nosi je na szyi zawieszone na specjalnej, podarowanej przez prababcię Rysię jedwabnej wstążeczce. Malina jest inteligentna, sprytna i skora do żartów, dużo mówi, czasem nawet szybciej niż myśli. A to wraz ze Szmaragdełkiem doprowadzi do wielu zaskakujących sytuacji…

Malina to jedna z tych bohaterek, których nie da się nie lubić. To typ takiej trochę chłopczycy, ale zdecydowanie ma ona swój urok. Przede wszystkim jest powszechnie lubiana i szalona! Ach, jakie ona ma pomysły, a jaką wyobraźnię! Choć obiecała sobie, że nie będzie używała szmaragdełka do podróży w czasie, nic z tego nie wychodzi i dalej przemieszcza się po wydarzeniach z przeszłości swoich najbliższych. Jakie atrakcje przygotowała dla nas tym razem? A no na przykład za pomocą szmaragdełka weźmiemy udział w niesamowitych milanowskich zawodach sportowych zorganizowanych przez mamę Maliny w dzieciństwie i będziemy towarzyszyć w uroczystości chrztu babci Irenki. Oczywiście nie obejdzie się bez niespodziewanych zwrotów akcji. Będzie ciekawie, obiecuję!

Nie wiem czy wiecie, ale Kasia Pakosińska z wykształcenia jest polonistką, co widać po książce, bo pełna jest ona przerywników, w których autorka tłumaczy dzieciakom związki frazeologiczne oraz przysłowia. Tłumaczy w sposób zabawny, jak przystało na kabaretową duszę! Takim oto sposobem nasze pociechy dowiedzą się co to są koszałki-opałki, kogo można zbić z pantałyku .

Nie tylko związki frazeologiczne tłumaczy Pakośka. W sposób przystępny i jasny wyjaśnia czym jest Nagroda Nobla, Wielka Pardubicka oraz czym jest gnonom. Wszystko to wynika oczywiście z tekstu książki i nie pojawia się tu przez przypadek.

Jeśli uważacie, że to koniec atrakcji, nic bardziej mylnego, autorka dopiero się rozkręca i angażuje czytelników w różnego typu zabawy. Jakie? Szukanie ukrytych literek, które na koniec książki stworzą hasło (powiedzonko, które strasznie rozśmiesza Malinę), szukanie byków w smsie od kolegi bohaterki, czy narysowanie komiksu. Moja córka uwielbia te pakośkowe przerywniki i prawie piszczy z radości gdy może bezkarnie pomazać po książce.

Jak Wam się to wszystko podoba? Fajne pomysły prawda? Nie dość, że książka jako całość jest ciekawa dynamiczna i wciągająca to jeszcze te wszystkie dodatki sprawiają, że dzieciaki szaleją za Maliną. My pokochałyśmy tą uroczą chłopczycę od pierwszej części jej przygód, teraz zaprzyjaźnilyśmy się z nią jeszcze bardziej! Zróbcie to i Wy!KONKURS

Tak się składa, że mam na dla Was jeden egzemplarz "Maliny szał-dziewczyny". Chętni?

Bierzcie udział w konkursie.
Chcecie poznać zasady? Proszę bardzo

1. Konkurs trwa od teraz do 5 lutego do godziny 22:00. Wyniki postaram się ogłosić w dniu kolejnym. Nagrodę wyślę zaraz po tym jak dostanę od zwycięzcy dane adresowe!
2. Aby wygrać książkę musicie:
- polubić fanpage Pożeram Strony 
- zostawić w komentarzu odpowiedź na pytanie: Jeśli miałbyś/miałabyś magiczne szmaragdełko i mogłabyś zabrać swoje dziecko do jednego wydarzenia z Twojej przeszłości, co by to było? Dlaczego akurat to wydarzenie wybrałeś?
Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz zostawić komentarza tutaj, zostaw go pod tym postem na FB
- To wszystko! Zapraszam do udziału i życzę powodzenia!
Zapraszajcie do zabawy znajomych, niech każdy pozna szalona Malinę! Za egzemplarz "Maliny szał-dziewczyny" dziękujemy agencji 

Podobne wpisy

0 komentarze