"Wielka księga gier i zabaw" 130 pomysłów, jak kreatywnie spędzić czas z dziećmi

by - wtorek, października 04, 2016

Dzisiaj mam dla Was propozycję, która usatysfakcjonuje każdego rodzica, nauczyciela, opiekuna obozów, animatora. Każdemu czasem brakuje pomysłów, warto mieć tą książkę w swojej biblioteczce!Żyjemy w czasach, kiedy dzieci po powrocie ze szkoły najchętniej sięgają po komputer, tablet, smartfona lub konsolę. Dzieje się tak, przede wszystkim z powodu braku czasu rodziców na wspólne spędzanie czasu. Istnieje jednak duża grupa rodziców świadomych, którzy zachęcają dzieci do kreatywnych zabaw i do czytania. Dziecko bardzo łatwo zainteresować, wystarczy zaproponować fajną zabawę, by zapomniało o przejściu kolejnego poziomu w ulubionej grze.

"Wielka księga gier i zabaw" to zestaw 130 zabaw dla dzieci w różnym wieku. Niektóre z nich będą już Wam z pewnością znane (np. dwa ognie lub niebo - piekło), jednak zdecydowana większość będzie stanowiła zupełnie nową bazę na kreatywne spędzanie czasu. Zabawy są pogrupowane na kategorie:
- zabawy w klasie
- zabawy na świeżym powietrzu
- wyścigi, sztafety, biegi
- polowanie i chowany
- zabawy podczas imprez
- zgadywanki i zagadki
- zabawy manualne
- zabawy z użyciem papieru i ołówka
- zabawy słowne
- gry strategiczne
- zabawy stolikowe
- zabawy i gry karciane
- zabawy i gry z wykorzystaniem kostek

Taki sposób pogrupowania zabaw jest bardzo wygodny i dzięki niemu łatwo znaleźć coś co w danej chwili zadowoli dzieciaki. Uważam, że należy podkreślić, że wszystkie zaproponowane przez autora gry nie wymagają nakładów finansowych. Potrzebne są proste gadżety: kartka, ołówek, gumka. Wszystkie niezbędne przedmioty znajdą się w każdym domu!Wszystkie opisane zabawy są opatrzone uwagami i komentarzem doświadczonego pedagoga, co będzie szczególnie cenne dla rodziców. Na każdej ze stron oprócz opisu zabawy znajdziemy również informacje o przewidywanej ilości graczy, poziomie trudności, potrzebnym sprzęcie. Same opisy są zrozumiałe i jasno napisane. 

Ta książka to naprawdę świetna propozycja. Niektóre z zabaw są tak wciągające, że można przy nich spędzić długie godziny. Przed nami jesień - czas pluchy i brzydkiej i długich wieczorów. Skorzystajmy z tej mało przyjemnej pory roku i bawmy się z dziećmi kreatywnie i mądrze! 

To również świetna baza dla początkujących nauczycieli. Te zabawy nie raz wybawią z opresji. Te gry i zabawy da się zastosować na różnych lekcjach i przy okazji różnorodnych bloków tematycznych! Przeglądałam wiele różnych zbiorów zabaw dla nauczycieli. Jednak zdecydowanie ten daje jednocześnie łatwe i ciekawe rozwiązania! Idealne!
Za egzemplarz książki dziękuje wydawnictwu


Podobne wpisy

2 komentarze