"Zwierzaki podróżniczki Gosi" - Małgorzata Zdziechowska

by - czwartek, września 22, 2016Małgosia Zdziechowska - autorka książki to dziennikarka i prawdziwa miłośniczka zwierząt. Zaangażowana w ochronę gatunków zagrożonych. Dodatkowo jest wolontariuszką i w ramach tych działań podróżuje po świecie i pracuje w rezerwatach dzikich zwierząt. Prowadzi bloga Świat oczami Gośki.

Książka chodziła za nami już dawno. Kilka razy oglądałyśmy ją w Empiku, ale Zuza miała przed sobą jeszcze lekturę Neli, więc stwierdziła, że poczeka. W końcu "Zwierzaki..." znalazły się na naszej półce.  Co 
więcej, Zuza od razu pokochała tą książkę. 


Gosia, autorka książki przybliża dzieciom informacje na temat 14 dzikich zwierząt. Niektóre z nich są świetnie naszym pociechom znane (gepard, wilk, czy żyrafa), inne nieco mniej (czepiak, miodożer, pakarana).

Każdy rozdział poświęcony jest innej parze zwierzaków. Jest tu cała masa ciekawostek, które nie raz zadziwią nawet dorosłego.

Oprócz tego, że Gosia daje dzieciom ogrom wiedzy na temat zwierzaków, to zdradza również sekrety jej przyjaźni z nimi. Ciekawie opowiada o kolejnych przygodach i "zwierzęcych znajomościach", które jak się okazuje nie raz są trwalsze niż te między ludźmi.Książka jest przepięknie wydana. Twarda okładka, papier kredowy z cudownymi fotografiami, których autorką jest oczywiście podróżniczka Gosia sprawia, że ta książka stanie się hitem w biblioteczce Waszego dziecka.

Uwielbiam książki, które jednocześnie bawią i uczą. "Zwierzaki..." to właśnie taki przykład książki, gdyż autorka połączyła ciekawe biograficzne historie z całą masą ciekawych faktów na temat życia zwierzaków. 

Autorka pisze do dzieci w prosty i zrozumiały sposób. Narracja wygląda tak, jakby siedziała tuż obok i opowiadała naszym dzieciom o swoich przygodach!

Jeśli Wasze dzieci lubią zwierzaki, chętnie poznają nowe informacje, to "Zwierzaki podróżniczki Gosi" okażą się trafnym wyborem! My osobiście zdecydowanie polecamy, to świetnie wydane 35zł!


rodzaj: dla dzieci/ edukacyjne
wydawnictwo: Papilon

Za egzemplarz książki dziękujemy wydawnictwu


Podobne wpisy

6 komentarze