Katarzyna Kłosińska- "Na tropie słów" Dziecięca Akademia

by - piątek, sierpnia 05, 2016

Dzieci to z natury niezwykle ciekawskie istoty.I choć ich największa dociekliwość przypada na wiek 3-4 lata, to nie znaczy, że potem przestaną zadawać pytania. O nie! Po prostu te pytania stają się inne, dojrzewają wraz z dzieckiem. Zaczynają pojawiać się również dociekania na temat pochodzenia różnych słów. Rodzice 6-7 latków wiedzą o co chodzi.... Te pytania są wyjątkowo trudne, nie każdy z nas bowiem jest polonistą. Na pomoc przychodzi nam jednak "Na tropie słów". Sprawdźcie sami!Autorka książki, Katarzyna Kłosińska, to językoznawca i prowadząca znaną audycję Polskiego Radia pt "Co w mowie piszczy?", Kto lepiej wytłumaczyłby dzieciom znaczenie słów?!

Książka podzielona jest na 22 działy tematyczne, wśród nich znajdziemy m.in:
Pory roku, dni tygodnia, miesiące
Bóg, bogactwo, święta
Rodzina
Imiona, nazwiska
Ciało
Jedzenie
Ubrania
Kolory
Pieniądze
Pojazdy
Nasza  ojczyzna

Jak widać wszystkie tematy są bliskie dziecku i obecne w jego codziennym życiu.Na dodatek wszystkie terminy są wytłumaczone dziecku w sposób prosty i zrozumiały. Nie mamy tutaj sztywnego, naukowego języka.  Autorka używa porównań, które łatwo wpadają w pamięć i są dla dziecka jasne i klarowne. Zobaczcie sami na przykładzie wyrazu okno:


Na końcu książki dzieci znajdą krótki test sprawdzający ich znajomość pochodzenia słów, możemy więc sprawdzić ile nasze dziecko zapamiętało.
Jestem pewna, że ta książka przypadnie do gustu nie tylko dzieciom, ale również ich rodzicom, oraz moim koleżankom po fachu. Ja osobiście na pewno nie raz skorzystam z niej podczas lekcji.


Książka jest wydana w sztywnej oprawie na świetnej jakości papierze kredowym. Idealnie nadaje się na prezent, na pewno się jej nie powstydzimy. Moja Zuza odkąd otrzymałyśmy książkę często do niej zagląda i czyta interesujące ją fragmenty i co chwilę zaskakuje mnie zdobytą wiedzą! Dla mnie super! A Wam jak podoba się ta pozycja??

Za książkę i możliwość poznania pochodzenia słów serdecznie dziękujemy  rodzaj: dla dzieci/edukacyjne
wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej/Publicat
cena z okładki: 24,90

Podobne wpisy

1 komentarze