Wakacyjny niezbędnik, czyli "Kierunek Polska" od Zielonej Sowy

by - wtorek, lipca 05, 2016


Każdy rodzic pragnie przekazać swojemu dziecku jak najwięcej wiedzy. Wiedzy o swoim kraju również, a może przede wszystkim. Robimy to w różnoraki sposób: poprzez opowiadanie, odwiedzanie ciekawych miejsc, branie udziału w wydarzeniach kulturalnych i poprzez książki oczywiście. Ja dzisiaj z wielką przyjemnością prezentuje Wam nowość od Zielonej Sowy - książkę, która nie tylko przyda się w nauce szkolnej, ale również z pewnością ułatwi planowanie wakacyjnych podróży i wycieczek.

Po otwarciu książki mojej Zuzi zaświeciły się oczy. Moja córka kocha niespodzianki, a taką właśnie był dla niej załączony paszport, przeznaczony do zbierania pieczątek turystycznych, które dzieci mogą zdobywać w różnych miejscach: muzeach, skansenach, parkach rozrywki czy zamkach.


Książka podzielona jest na tematyczne rozdziały. Mamy część na temat:
- rekordowych miejsc, budynków itd,
- zamków
- legend
- najciekawszych pomników
- tradycji
- kuchni danych regionów (mniam)
- jaskiń
- zwierząt
i wiele innych


Każdy rozdział to nowe fakty podane w przystępny dla dziecka sposób oraz piękne fotografie, które spodobają się nie tylko dziecku, ale nam dorosłym również. Jeśli chodzi o planowanie wycieczek na pewno Wy rodzice, dowiecie się o wielu ciekawych miejscach, o których do tej pory nie słyszeliście, a które z pewnością warto zobaczyć. Dzieciom pewnie najbardziej przypadną do gustu rozdziały o polskich legendach, najciekawszych parkach rozrywki oraz o zwierzętach naszego kraju.

Ja osobiście szczególnie doceniam część opisującą tradycje folklorowe i kulinarne konkretnych regionów. Dzieci dowiedzą się z nich np. o tradycji winobrania w Zielonej Górze, czy o kwietnych dywanach we wsi Spycimierz, dowiedzą się gdzie jada się kwaśnice, gdzie gryczaki, a gdzie największym przysmakiem jest cebularz.

Ta książka to kopalnia wiedzy na temat naszego kraju i jego tradycji. To zdecydowanie pozycja obowiązkowa na dziecięcej półce. Osobiście dla mnie najważniejsze jest to, że wszystkie teksty są napisane w sposób jasny i przystępny i na pewno zainteresują dzieci, które z całą pewnością poczują zew przygody i czym prędzej będą chciały wyruszyć z rodzicami w nieznane.

Dodatkowo warto wspomnieć, że książka ma sztywną okładkę oraz strony z wytrzymałego połyskującego papieru. Powinna wytrzymać wiele podróży. Nie ma na co czekać, czas zaplanować jakiś wypad. A wy gdzie się wybieracie w te wakacje z Waszymi szkrabami?


rodzaj: dla dzieci
autor: Koryna i Adam Dylewscy
wydawnictwo: Zielona Sowa
ilość stron: 80

Za możliwość zgłębiana wiedzy o kraju dziękuje wydawnictwu
 

Podobne wpisy

1 komentarze