E.Muszynski, K. Teich - "Kowboj Kuba i wstrętny Franek"

by - niedziela, lipca 31, 2016

Znani nam z westernów kowboje są nieustraszeni i odważni. Walczą ze złem i bronią słabszych. Czy taki jest też kowboj Kuba, bohater dzisiejszej książki??Kuba mieszka na swoim ranczu wraz z dwójką swoich wiernych przyjaciół: świnką Elą i krówką Rózią. Kuba nie należy do najodważniejszych z kowboi, lecz nie chce się do tego przyznać przed swoimi przyjaciółmi. Niestety jego odwaga będzie poddana poważnej próbie, gdyż nasz bohater otrzymuje telegram, że jego babcia dotrze do miasta już następnego dnia, a Kuba musi ją stamtąd odebrać. Sam fakt nocnej wędrówki jest już wystarczająco przerażający, jednak to nie wszystko. Na nieszczęście Kuby w okolicy kręci się niezwykle groźny zbir Franek. Kuba jest przerażony, ale wie, że musi zaryzykować i odebrać babcię na czas, pokonując przy tym pustynię pełną kaktusów, skorpionów i innych wywołujących przerażenie rzeczy.

Jak się okazuje Kuba rzeczywiście podczas wędrówki natrafia na wstrętnego Franka i musi stanąć z nim w szranki. Co więcej, wychodzi z tego cało! Jakim cudem? Sprawdźcie wraz ze swoim dzieckiem!


"Kowboj Kuba i wstrętny Franek" to już czwarta cześć przygód serii. Książeczki są przeznaczone dla dzieci w wieku 5-7 lat. Cała opowieść jest krótka, ale treściwa. Niesie ze sobą przesłanie, że każdy może się bać i nie ma w tym nic dziwnego, jednak czasami strach ma wielkie oczy. Książka jest niezwykle sympatyczna, a sam Kuba od razu daje się lubić, jest bowiem jak każde dziecko: uwielbia swoją babcię i czasami ma problem z utrzymaniem pęcherza na wodzy!

Kuba zapewne będzie bliższy chłopcom, jednak moja Zuza była z książki bardzo zadowolona. Pochłonęła ją w pół godziny, jednak dla początkującego czytelnika na pewno będzie dłuższą przyjemnością. Warto zwrócić uwagę na urocze ilustracje, które świetnie oddają klimat Dzikiego Zachodu, a jednocześnie są bardzo dziecięce. To jedna z tych książeczek, które na pewno będą w biegu, pożyczane kolejnym dzieciom rodziny i przyjaciół.

Jeśli jeszcze nie znasz Kuby, a zaciekawiła Cię moja recenzja, koniecznie nadrób zaległości!

rodzaj: dla dzieci/ 5-7 lat
wydawnictwo: Wilga
okładka: twarda

Za możliwość zrecenzowania książki serdecznie dziękuje wydawnictwu 

Podobne wpisy

1 komentarze