"Królestwo liter" - Agnieszka Myszkowska + KONKURS

by - czwartek, czerwca 09, 2016

Jeśli macie w domu sześcio- lub siedmiolatka, który idzie od września do pierwszej klasy, ten post jest dla Was. Ale spokojnie nie tylko dla Was! W końcu wszystkie dzieci cechuje niesamowita wyobraźnia!W tym królestwie litery rosną na drzewach, biegają, fruwają, zamieniają się w zwierzęta, bawią się w chowanego...
Można je rysować, ozdabiać, ciąć przyklejać, tworzyć z nich obrazy i inne działa sztuki. Są piękne, dziwne, pomysłowe,
intrygujące i są wszędzie - bo przecież to KRÓLESTWO LITER.
Piękne, pełne wdzięku ilustracje, zabawni bohaterowie i pomysłowe zabawy sprawią, że pokochacie tę książkę - kreatywny przewodnik
po barwnym świecie typografii, sztuki, fantazji i nieskrępowanej wyobraźni.Wszyscy wiemy, że nauka jest efektywna wtedy, gdy jest jak najbardziej połączona z zabawą, tym bardziej jeśli mówimy o wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Nie wszystkie dzieci są zainteresowane literkami, ich poznawaniem i pisaniem. Wydawnictwo Dragon wydało dla tych milusińskich prezentowaną dzisiaj przeze mnie książkę. To ponad 220 stron świetnej zabawy w prawdziwym literkowym królestwie. Dziecko ma do wykonania przeróżne zadania. Czasem ma ukryć literki za drzewami, innym razem stworzyć z liter królewską zastawę stołową lub narysować literki w lustrzanym odbiciu. Jedno jest pewne: żadne zadania się nie powtarzają i wszystkie wykorzystują umiejętność kreatywnego myślenia naszych dzieci!


Dzieci nie lubią monotonii, dlatego też autorka książki Agnieszka Myszkowska urozmaica zabawę, poprzez używanie różnych akcesoriów papierniczych, zaczynając od kredek, poprzez nożyczki aż do kleju. Jedyne co ogranicza dzieci to ich wyobraźnia, a jak powszechnie wiadomo dziecięca wyobraźnia granic nie uznaje i nie zna!


Wiadomo, że wakacje są po to by odpocząć. Także dla relaksu i dobrej zabawy została stworzona ta publikacja. Nauka literek to jedynie miły efekt uboczny! Najważniejsze, że świetna zabawa jest gwarantowana!Książka jest bardzo porządnie wydana. Jest rozmiaru A4, ma grube strony ze świetnego jakościowo białego papieru (dzieciaki, mazaki jak najbardziej dozwolone). Według mnie to książka dla dzieci w przedziale wiekowym 5-8 lat. Tak, tak 8, dobrze przeczytaliście. Przecież bawić się z literkami można nawet wtedy, gdy je się już znakomicie zna!

Za możliwość zrecenzowania książki serdecznie dziękuje 

Ja mam dla Was dzisiaj KONKURS, w którym do wygrania jest egzemplarz "Królestwa liter"
Konkurs trwa do przyszłego czwartku, a więc do
16 czerwca
wyniki podam 17 czerwca.
Co należy zrobić??

Napisz w komentarzu na blogu lub na FB (pod konkursowym postem), dlaczego Ty i Twoja pociecha macie dostać ode mnie tą super książkę.
Następnie polubcie mój Fanpage i czekajcie na wyniki!
P.S Będę wdzięczna za udostępnianie konkursowego postu!

Trzymam kciuki za wszystkich!Podobne wpisy

8 komentarze