"Ja i moje ciało" - ilustrowana encyklopedia dla dzieci

by - poniedziałek, czerwca 06, 2016

Czy Wasze pociechy zadają trudne pytania? Na pewno, bardzo często te pytania dotyczą naszego ciała i procesów jakie w nich zachodzą. Czasami ciężko wytłumaczyć dziecku w prosty i zrozumiały sposób tego typu sprawy. Przychodzę Wam więc z pomocą prezentując świetnie wydaną publikację Siedmiorogu - "Ja i moje ciało"

 Siedmioróg o książce:

Encyklopedia skierowane jest do grupy wiekowej z początkowego przedziału edukacyjnego. Tak małe dzieci nie mają umiejętności dłuższego skupienia uwagi. Większość z nich słabo też czyta. Teksty zawarte w encyklopediach zostały więc dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w tym wieku - pisane są prostym językiem, a krótkie notki opatrzono tytułami, co umożliwia wybiórcze czytanie. Notkom towarzyszą realistyczne ilustracje, na które dzieci zwracają szczególną uwagę. Wynika to z zainteresowania 7-10-latków światem i z potrzeby odnalezienia się w nim.
"Ja i moje ciało" to przede wszystkim ciekawa i bardzo ładnie wydana książka. Kredowy papier, twarda okładka i prześliczne ilustracje. Poza tym trudno nie pochwalić faktu, że wszystkie treści są napisane w prostym i zrozumiałym przez dziecko języku.Książka nie porusza jedynie tematyki ciała jako stricte ciała człowieka, jest też tu mnóstwo pobocznych tematów, które ściśle dotyczą człowieka: np. zdrowy sen, odpoczynek, pierwsza pomoc, higiena, alergia... Mnóstwo, mnóstwo przydatnych informacji. Nie raz ta książka przyda się Waszemu dziecku w szkolnej nauce.


Z tej encyklopedii Wasze dzieci dowiedzą się więc:

- najważniejszych informacji na temat anatomii człowieka
- poznają rozwój człowieka od noworodka
- jak dbać o higienę i własne zdrowie
- że lekarza nie należy się bać
- jak zareagować w niebezpiecznych sytuacjach


Dzieci nie przepadają na nazbyt długimi, naukowymi tekstami. Ta książka jest więc idealna. Zawiera krótkie, zwięzłe ciekawostki. Taka forma książki gwarantuje to, że Wasze dziecko nie uśnie przy tej książce z nudów, a wręcz przeciwnie publikacja zachęci go do zdobywania coraz to nowych informacji!

 
 
Wydawnictwo: Siedmioróg
Autor: dr Lilianna Minkowska, Aleksander Minkowski
Rok wydania: 2013
Stron: 72
Sugerowany przedział wiekowy: od 7 do 10 lat
Za możliwość zrecenzowania książki bardzo dziękuje wydawnictwu:
Encyklopedię i inne ksiażki wydawnictwa znajdziecie TU

Podobne wpisy

0 komentarze