Mapy, czyli jak odkrywam świat razem z dzieckiem, Miezielińscy

by - wtorek, kwietnia 26, 2016

Dzisiaj pokażę Wam totalny numer 1, który na liście ukochanych książek Zuzki znajduje się niezmiennie od prawie dwóch lat!  Tak, to Mapy, cudowny atlas Aleksandry i Daniela Miezieńskich wod. Dwie Siostry!


Kto posiada w domu jakąkolwiek książkę wydawnictwa Dwie Siostry, ten wie, że to książki warte każdej ceny. Są pięknie wydane, mądre. Tak samo jest z Mapami. Powiedzieć, że to atlas, to zdecydowanie za mało...
Mapy to niesamowita podróż po świecie bez wsiadania do samolotu! Książka skłąda się z 51 ogromnych map, na każdej z nich znajdziecie setki ilustracji które pokazują nam najbardziej charakterystyczne miejsca, potrawy, tradycje, zwierzęta, rośliny czy ciekawe święta w każdym z krajów.


Wszystkie ilustracje są dokładne, szczegółowe i po prostu zwyczajnie urokliwe. To porządna ręczna robota dwójki wspaniałych ilustratorów.   Przy mapie konkretnego państwa dowiadujemy się również jak nazywa się jego stolica, jaka jest jego powierzchnia, ilość mieszkańców, a nawet poznajemy najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom!

Tutaj zaprezentuje Wam cudowną mapę Naszego kraju!

 
Za każdym razem oglądając Mapy nie mogę sobie wyobrazić ogromu pracy, researchu jaki musieli wykonać Aleksandra i Daniel Miezielińscy... Według mnie Mapy to publikacja obowiązkowa w każdym domu. Książka ma duży format 27,20 x 37 cm, a twarda oprawa zapewnia długi żywot książki.

Ostatnie dwie strony książki to prezentacja flag państwowych, nawet tych krajów, których mapy nie uwzględniły.


rodzaj: dla dzieci
wyd. Dwie Siostry


Podobne wpisy

3 komentarze