Samochody i ich fascynujące silniki

by - wtorek, marca 29, 2022


 Dzień dobry w ostatni poniedziałek marca! Wiosna w natarciu, a więc i mnóstwo kolorowych nowości przygotowały dla najmłodszych polskie wydawnictwa! Dzisiaj gratka dla wszystkich fanów motoryzacji, a wszystko to dzięki Naukomiksowi od Naszej Księgarni!

Gdy wsiadam do auta i odpalam silnik, nie zastanawiam się nad tym, jakie mechanizmy pod maską powodują moje przemieszczanie się na czterech kółkach. A może warto, bo to naprawdę niesłychana i fascynująca historia! 

Seria Naukomiks doczekała się właśnie piątego tytułu, czyli "Samochody i ich fascynujące silniki". Seria jest połączeniem książek popularnonaukowych z ukochanymi przez dzieciaki komiksami. Czy może być lepsze połączenie? Nie sądzę!

Autor książki podzielił ją na cztery główne rozdziały. Zaczynamy od samego początku, a więc pierwszych samochodów i tego, jak to się właściwie dzieje, że auto jeździ. Muszę Wam przy okazji powiedzieć, że w mojej szkolnej bibliotece dzieciaki często pytały o książki, które będą mogły im odpowiedzieć na trudne motoryzacyjne pytania i ogromnie się cieszę, że w końcu będę im mogła coś konkretnego zaproponować! Ale wracając do rozkładu książki, to kolejny rozdział poświęcony jest rozwojowi motoryzacji, ostatni zaś dotyczy wpływu samochodów na środowisko naturalne. 

Książka będzie dla dzieciaków nie lada gratką. W niezwykle obrazowy sposób opowiada o działaniu aut, rozwoju motoryzacji i wszelakich nowościach w tym zakresie! A wszystko to w komiksowym i bardzo kolorowym wydaniu!
Podobne wpisy

0 komentarze