Polecamy książki dla dzieciaków od Dwóch Sióstr!

by - czwartek, lutego 17, 2022

 


Dzisiaj istne książkowe szaleństwo. Wybraliśmy dla Was aż 5 książek wydawnictwa Dwie Siostry, które w ostatnim czasie podbiły nasze zaczytane serducha! Będzie mnóstwo humoru, odrobina wzruszeń i piękne ilustracje. Zaczynamy!

Od wielu lat Dwie Siostry jest jednym z naszych ukochanych polskich wydawnictw. Jeszcze nigdy nie zawiedliśmy się na ich książkach. Zawsze dopracowane w najmniejszych szczegółach. Dzisiaj postanowiłyśmy pokazać Wam aż pięć tytułów z beletrystyki dla dzieci. Wszystkie z książek według nas będą odpowiednie dla zakresu wiekowego 6-10 lat. Mam nadzieję, że znajdziecie wśród nich tytuł dla swojej pociechy!

Sara Ohlsson, Lisen Adbage - "Bułeczka rządzi"

 

Bułeczka to jedna z tych bohaterek, które kocha się od pierwszej do ostatniej strony książki. Ta wesoła i rezolutna dziewczynka chodzi do szkoły, mieszka z mamą i uwielbia odwiedzać swoją ukochaną babcię. Ulubionym zajęciem Bułeczki i jej mamy są zawody. Na czym to polega? Każdy gracz wymyśla trzy konkurencje. Najważniejsze są dwie zasady: zero oszukiwania oraz zero strzelania fochów w razie przegranej. Jak się pewnie spodziewacie, całe te zawody okażą się źródłem wielu przygód i zabawnych sytuacji! Dlaczego? Mama wcale nie zamierza dawać córce forów, a babcia będzie bardzo sprawiedliwym sędzią. 

"Bułeczka rządzi" to pełna ciepła i humoru opowieść dla wszystkich, którzy lubią, gdy w książce wiele się dzieje, a oprócz wymiary rozrywkowego mamy również odrobinę ukrytego morału, który pomaga w codziennych sytuacjach! Czekamy na kolejne części, bo jak na razie jesteśmy szczerze zauroczone!Megumi Iwasa - "Z pozdrowieniami, Żyrafa"

Korespondencyjna znajomość między zwierzakami? Jak to dobrze, że w książkach i bajkach wszystkie jest możliwe! Gdyby nie to, nie poznalibyśmy tej niezwykłej historii opartej na listach między osamotnioną na sawannie żyrafą, a pingwinem na drugim krańcu globu. A wszystko dzięki Pelikanowi, który postanowił zabawić się w listonosza! Takim oto zbiegiem okoliczności nawiązała się niezwykła przyjaźń. Listy zwierzaków są niezwykle humorystyczne, bo pomyślcie, jak żyrafa może wyobrażać sobie wygląd pingwina, skoro nigdy go nie spotkała!? 

Ta opowieść urzekła nas całkowicie. Jest jednocześnie zabawna i pełna mądrości. Pokazuje, że najważniejsze jest to, co osoba (w tym przypadku zwierzak) ma w środku, nie liczy się wygląd, cechy zewnętrzne. Listy to idealna forma komunikacji, która właśnie opiera się na prawdziwej więzi między nadawcą a adresatem!


Ulrich Hub - "O ósmej na arce"

"No więc, Bóg jest wielki i bardzo, bardzo potężny. Wymyślił sobie przy tym masę reguł i potrafi być dosyć nieprzyjemny, jeśli się ich nie przestrzega. Ale tak poza tym, jest bardzo miły." - tego dowiadujemy się na początku książki. To fragment rozmowy między pingwinami, które przed chwilą zobaczyły motyla i zastanawiają się co z nim począć... Cała ta opowieść snuta między sympatycznymi pingwinkami dotyczy pytań, które rodzą się w każdym człowieku. Pytań dotyczących Boga, doczesności, ale również tego, co jest później... Niezwykle doceniam fakt, że autor książki o takich poważnych sprawach potrafi pisać w niezwykle prosty i obrazowy sposób. Sama z przyjemnością czytałam te pingwinie dialogi i w duchu przyznawałam, że są do bólu prawdziwe i rozbrajające. "O ósmej na arce" to absolutnie niezwykła książka!


Ulrich Hub - "Ostatnia owca"

Po niezwykłej książce "O ósmej na arce", nie było opcji aby odmówić sobie "Ostatniej owcy". Jeśli przeczytaliście moją krótką opinię o poprzedniej książce, to wiecie już, że Ulrich Hub ma rękę do książek o sprawach związanych z Bogiem i religią. Sama nie jestem szczególnie religijna, ale te książki mają coś w sobie i myślę, że wiele osób uzna je za niesamowicie wartościowe i ważne. A wszystko to dzięki temu, że autor potrafi mówić o sprawach tak ważnych i trudnych, ubierając to wszystko w pełne humoru historie! Tym razem Urlich Hub na nowo odsłania przed nami historię niezwykłej nocy w Betlejem. Jak potoczyła się ta historia? Jaką rolę odegrają w niej sympatyczne owieczki? Musicie przekonać się sami!

 


 Katja Gehrmann - "Niedźwiedź w wielkim mieście"

 Ta książka już od dawna czekała na swoją kolej! Gdy już po nią sięgnęłyśmy, czekało mnie codzienne czytanie tej zabawnej historii. Wcale się Michaśce nie dziwię, bo książka aż roi się od kolorowych, wesołych ilustracji, a również cała opowieść jest bardzo interesująca  i zabawna! 

Nasz sympatyczny niedźwiedź budzi się z zimowego snu i zauważa, że jego przyjaciele zniknęli z lasu! Okazuje się, że postanowili przenieść się do wielkiego miasta. Niedźwiedź nie zastanawiając się zbyt długo również podejmuje taką samą decyzję. Jest nieco zdziwiony, bo budzi w mieście niezwykłą ciekawość i niedowierzanie mieszkańców. A to wszystko prowadzi do wielu zabawnych sytuacji.

 


  Podobne wpisy

0 komentarze