123 superciekawe fakty o klimacie

by - wtorek, czerwca 01, 2021


O klimacie pisze się i mówi coraz więcej. I świetnie. Szczególnie jeśli chodzi o poruszanie tego tematu wśród młodzieży. Jak najlepiej zainteresować dzieciaki tematem zmian klimatycznych? Oddając w ich ręce książkę taką jak ta! Pełną niesamowitych ciekawostek!

"123 superciekawe fakty o klimacie" to kolejna książka serii z ciekawostkami wydana przez Naszą Księgarnie. Poprzednie od dawna cieszą się powodzeniem u mojej starszej córki. Niejednokrotnie wykorzystywała informacje  z książki np. do tworzenia prezentacji do szkoły. Tym razem Mathilda Masters zebrała aż 123 ciekawe fakty na temat naszego klimatu i oddała młodzieży kolejną dopracowaną i pięknie wydaną publikację!
 

 Książka, tak jak jej poprzedniczki podzielona jest tematycznie. Mamy tutaj np. rozdział z ciekawostkami na temat zmian klimatycznych, czy zanieczyszczenia. Nas jednak najbardziej zainteresowała ostatnia część książki, zawierająca ciekawostki na temat sposobów na to, jak można uratować planetę i stworzyć na niej miejsce, które będzie domem dla kolejnych ludzkich pokoleń!

Jako, że w mojej pracy od dawna interesuje się edukacją globalną i zmianami klimatu, cieszę się, że najnowsza książka Naszej Księgarni tak szeroko i wyczerpująco podeszła do tematu. Mamy tu na przykład poruszony temat ludzi, którzy nie wierzą w istnienie zmian klimatycznych, czyli negacjonalistów klimatycznych. Mamy ciekawostkę na temat ilości marnowanego przez ludzi jedzenia lub dokumentu ONZ o 17 celach zrównoważonego rozwoju. Niby trudne i bardzo poważne tematy, a jednak przedstawione w tak ciekawy i prosty sposób! Mistrzostwo.


Niby już tyle wiem o klimacie, ekologii, zrównoważonym rozwoju, ale ta książka dała mi zastrzyk nowej wiedzy, nowych ciekawostek, o których pojęcia nie miałam! To genialna książka, którą szczególnie polecam koleżankom bibliotekarkom do zakupienia do szkolnych bibliotek. Zarówno dzieci, jak i nauczyciele biologii i geografii będą Wam wdzięczni!
Podobne wpisy

0 komentarze