Rok w lesie - memo i puzzle

by - niedziela, maja 23, 2021

 

Rok w lesie to jedna z naszych ukochanych wyszukiwanek i picturebooków. Tym bardziej ucieszyła nas nowina o wykorzystaniu ilustracji z książki do stworzenia dwóch nowych produktów dla najmłodszych. Choć Michasia nie jest już maluszkiem z przyjemnością ułożyła proste zwierzakowe puzzle, a gra w memo to jedna z naszych ulubionych rozrywek. Radość była ogromna!


Ilustracje Emilii Dziubak zachwycają od pierwszego spojrzenia. Nic dziwnego, że Rok w Lesie został już wydany w wielu krajach. Wszędzie przecież dzieci są takie same i lubią te same tematy. Wśród nich są oczywiście zwierzęta! To, co jako pierwsze rzuci Wam się w oczy, gdy weźmiecie w ręce nowe gry od Naszej Księgarni to jakość wykonania! Piękne, małe pudełko na sznureczku wykonane z twardej tektury. W środku kolejne miłe zaskoczenie - puzzle i memo są opakowane w brązowy papier do pakowania, a nie w plastik. Brawo Nasza Księgarnia! Potem jest już tylko lepiej, bo zaczynamy zabawę. 
Puzzle Rodzicie i dzieci przeznaczone są dla maluszków. To świetna opcja na pierwsze spotkanie z puzzlami. Są kolorowe, mają duże elementy i łatwo dziecko da sobie radę z ich dopasowaniem. Należy znaleźć każdemu leśnemu dziecku odpowiednią mamę lub tatę.

Memo to już klasyka. Nie znam dziecka, które przynajmniej raz nie grało w tę grę! My uwielbiamy. Gra ćwiczy spostrzegawczość i koncentrację. To świetny sposób na wspólne spędzenie czasu całą rodziną. 

Obydwie zabawki są świetne i gorąco polecamy Wam je na przykład jako prezent z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. To absolutnie będzie strzał w dziesiątkę! Podobne wpisy

0 komentarze