Nikola Kucharska - Jak to działa? Książki

by - niedziela, maja 16, 2021


 Jako bibliotekarka i mól książkowy na widok tej zapowiedzi Naszej Księgarni moje serce zabiło szybciej. Nie mogło być inaczej - ta książka musiała znaleźć się na naszej półce. To genialna i cudownie ilustrowana książka o książkach i wszystkim, co z nimi związane! Ruszcie z nami na wyprawę po bibliotece, wydawnictwie i księgarni!

"Jak to działa- Książki" to kolejna część serii popularnonaukowej, która zgłębia różne zagadnienia ze świata codziennego. Na swojej półce mamy już poprzednie publikacje - Człowiek i Budowle. Każda z nich to ogromny zastrzyk wiedzy i genialne ilustracje Nikoli Kucharskiej. Oczywiście, nie muszę Wam mówić, jak ucieszyłam się, gdy zobaczyłam, że kolejnym tematem serii będą moje ukochane książki!


Jeśli zastanawia Was co też ciekawego i odkrywczego można zawrzeć w książce o książkach, pędzę z odpowiedzią. Nikola Kucharska potraktowała temat bardzo serio i dogłębnie przedstawiła dzieciakom dzieje książki i jej los od napisania do trafienia do czytelnika. Mamy tutaj więc sporo informacji o wynalezieniu druku, ale również szczególnie dla mnie ciekawy temat, czyli pracę w wydawnictwie, przedstawienie osób odpowiedzialnych za kolejne etapy powstawania książki. Achhh! Zapomniałabym - mamy tutaj również piękny przekrój biblioteki, z którego dzieciaki dowiedzą się czym jest katalog kartkowy, czy co się dzieje w sali multimedialnej.Mamy tutaj również rozkładówkę na temat gatunków książek oraz książek zupełnie nietypowych takich jak np. książki paragrafowe lub książki-bryły. Ogólnie dostajemy do naszych rąk wyczerpującą i inspirującą książkę, która zachwyci każdego (małego i dużego) książkowego mola. Da długie godziny zabawy i ogggrrromny zastrzyk okołoksiążkowej wiedzy w naprawdę miłym dla oka wydaniu!Podobne wpisy

0 komentarze