'Kocia szajka i zagadka zniknięcia śledzi' Agata Romaniuk

by - poniedziałek, kwietnia 05, 2021


 Niesamowita i pełna humoru historia w towarzystwie genialnych ilustracji - tak właśnie podsumowałabym pierwszą część nowej serii detektywistycznej dla dzieci od wydawnictwa Agora. Jeśli jesteście ciekawi, co ma w sobie takiego "Kocia szajka", zapraszamy na recenzję!

Cieszyn, koty i zaginione śledzie. Musi być ciekawie! W cieszyńskim sklepie Społem, tuż przed wielkim i ważnym spotkaniem w ratuszu znika cały zapas śledzi. Śledzie te były lokalnym przysmakiem, więc sami widzicie, że strata jest nieodżałowana! Sprawa musi zostać rozwiązana, to jest pewne. Do akcji wkracza dwójka stróżów prawa - Ludwik Psot i Walerka Koczy.  Choć potencjalnych podejrzanych jest bardzo wielu, to zagadka nie należy do prostych. Policjanci zdają sobie sprawę z tego, że jedynie kocia szajka może dopaść złodziejaszków. 

Tytułowa kocia szajka to banda kociaków, które są bystre i nieustraszone. Przy okazji sprawy zaginionych śledzi mają szansę zdobyć szacunek i rozgłos. Agata Romaniuk, autorka i wielka wielbicielka kotów już dobrze wie, jak za pomocą charakteru tych czworonożnych milusińskich zagęścić akcję! Dodajmy do tego, że nasze koty są niezwykle nowoczesne i wykorzystują w swoim śledztwie koci internet!Każdy kot z kociej szajki to unikat. Każdy ma swój niepowtarzalny charakter i historię. Razem tworzą niezwykłą ekipę, która bez trudu rozwiązała zagadkę zniknięcia śledzi. Cała książka aż roi się od humoru słownego i sytuacyjnego! Agata Romaniuk stworzyła historię, która zaskakuje na każdym kroku, trzymająca w napięciu i bawiącą do łez. To świetny kawał literatury zarówno dla dzieciaków, jak i dla dorosłych!


Podobne wpisy

0 komentarze