Gramy i bawimy się z Puciem!

by - czwartek, marca 05, 2020


Pucio to nasz naprawdę dobry kumpel! Bawi nas, uczy od kilku lat. Nie tylko zresztą nas, ma w Polsce i za granicą rzeszę małych i dużych  fanów! 

 

Czy wiecie, że książeczki o Puciu zostały przetłumaczone na wiele języków z całego świata. Tak oto, mały sympatyczny Pucio i jego rodzina poszli w świat, po to, by pomagać dzieciom w nauce mówienia, opowiadania i w zabawie, zwyczajnie! Pomysł na stworzenie serii prostych gier z bohaterami puciowych książek szybko okazał się strzałem w dziesiątkę. Ostatnio na półki sklepów trafiły dwa kolejne tytuły w serii!



Kto nie zna gry w domino?! To chyba jedna z najbardziej znanych gier na całym świecie. Na rynku znajdziemy całą masę jej odmian i wydań, ale fani Pucia, na pewno będą szczęśliwi mogąc dokładać do siebie pasujące kostki z ulubionymi bohaterami książki. Karty do gry są dwustronne - po jednej stronie mamy klasyczną odmianę domino - z kropkami, druga zaś jest kolorowa i znajdują się na niej m.in. Pucio, Bobo czy Misia. Ponadto, wszystkie obrazki są podpisane, co daje okazję do zapoznania się z pisownią i wstępu do czytania globalnego!





Uwielbiamy gry od Naszej Księgarni nie tylko za kolorową i przyjemną dla oka szatę graficzną, ale przede wszystkim za staranność i jakość wykonania, która charakteryzuje wszystkie wydane przez nich gry. Tak też jest w przypadku Domina oraz drugiej gry, którą dziś pokażemy!



"Pucio. Gdzie to położyć" to prosta w zasadach i ciekawa gra dla najmłodszych. Mamy sześć plansz, ukazujących kolejne pokoje w mieszkaniu Pucia i jego rodzinki. Do tego aż 36 elementów, które maluch ma za zadanie rozłożyć w odpowiednich pokojach. Ponadto na dzieciaki czeka również 5 sympatycznych postaci do złożenia.





Rozkładamy z dzieckiem wszystkie pokoje oraz kolorowe elementy wyposażenia. Zadaniem dziecka jest ułożenie ich w konkretnych pomieszczeniach. Zabawa ta jest świetnym treningiem myślenia przestrzennego, które wspomagane przez rodzica poleceniami typu "połóż grzebień w łazience" czy "połóż misia w łóżeczku Bobo" przyniesie świetny efekt! 

Moja Michasia pokochała obydwie gry i odkąd trafiły do naszego domu, gramy niemal codziennie. Michalina jest zdecydowanym mistrzem Domina i ogrywa wszystkich domowników! 

Ciekawa jestem, czy Wy znacie Pucia, a jeśli tak, to czy wiedzieliście również o grach z jego udziałem?? Poniżej zostawiam Wam linki pod zdjęciami produktów do puciowych książek i gier. Naprawdę warto, bo Pucio to nie tylko świetna zabawa, ale przy okazji nauka i trening mówienia i opowiadania.




Podobne wpisy

0 komentarze