Akademia Mądrego Dziecka - Maluchy to kochają

by - wtorek, lutego 04, 2020


Mimo tego, że mój "maluch" skończył cztery lata, nadal zachwyca nas seria Egmontu Akademia Mądrego Malucha. To cudowne, świetnie wydane książeczki z ruchomymi elementami które uczą i bawią!

Pamiętam jeszcze, gdy Michalina nie potrafiła skupić się na czytanych przeze mnie książeczkach, nawet wtedy, gdy były bardzo krótkie i miały wiele obrazków. Pamiętam również to, że właśnie wtedy zakochała się w pierwszych książeczkach z serii ruchomej Akademii Mądrego Dziecka. Oglądaniu, przeglądaniu, przestawianiu nie było końca, a jej uśmiech był zwyczajnie cudowny. Teraz, mimo tego, że to już duża dziewczyna, która pokochała książki wszelakie, nadal cieszy się, gdy na nasze półki trafiają nowe tytuły wspomnianej serii. Wcale się jej nie dziwię, sama oglądam je z nieskrywaną ciekawością i cieszę się, że takie kreatywne serie powstają, uczą maluchy pierwszych słów i tego, co je otacza!
Tak więc w styczniu, znana i lubiana seria sztywnych książeczek od wydawnictwa Egmont, wzbogaciła się o wiele nowych tytułów. Jedzenie, Dzikie zwierzęta, Muzyka i Zwierzęta domowe to nowe tytuły serii podstawowej, wzbogacającej słownik maluszków, natomiast Dobranoc, mała pando, Dzień Dobry samochodziku i Dzień dobry, samolociku to już zupełnie nowa seria, Pierwsze Bajeczki. 
Wszystkie książeczki trzymają się sprawdzonej i uwielbianej przez maluchy (i rodziców) konwencji: bardzo grube sztywne strony (rodzice je kochają, bo wytrzymują dosłownie wszystko), piękne kolorowe ilustracje oraz ruchome elementy, które tak uwielbiają małe łapki! To właśnie dzięki nim te książki nigdy się nie nudzą i za każdym razem cieszą tak samo mocno. Mimo tego, że mam już w domu czterolatka, znajduję dla tych książeczek zupełnie nowe zastosowania: przeliczamy elementy, nazywamy kolejne przedmioty i zwierzaki po angielsku! Bawimy się i zachwycamy bez końca, bo Akademia Mądrego Dziecka to naprawdę unikalne i cudowne książeczki, które maluchy zwyczajnie kochają!
Podobne wpisy

0 komentarze