'Rymowane zagadki matematyczne' Elżbieta i Witold Szwajkowscy

by - środa, września 18, 2019

Z ogromną radością sięgam zawsze po książki, które w ciekawy sposób ułatwiają dziecku naukę, zrozumienie pewnych zagadnień. Takie właśnie są "Rymowane zagadki matematyczne"! Teraz nauka matematyki będzie świetną zabawą!

 

Kapitan Nauka po raz kolejny wydaje świetną książkę edukacyjną. Tak naprawdę, nie powinno to nikogo dziwić, są w tym przecież specjalistami. "Rymowane zagadki matematyczne" przekonały moje matczyno-nauczycielskie serce, bo wiem, że nie każde dziecko  musi być Pitagorasem! Na przykład moja córka, uwielbia ortografię, gramatykę, za to liczby omijałaby najchętniej szerokim łukiem! Właśnie dla takich dzieciaków, książka ta okaże się najlepszą pomocą!


Dzieciaki uwielbiają zagadki i rymowanki, ta książka łączy w sobie obie rzeczy, a przy okazji pomaga w opanowaniu podstawowych umiejętności matematycznych. Taka rymowana forma nauki matematyki sprawia, że nagle ta trudna dziedzina staje się jakoś bardziej oswojona, może nawet przyjacielska! To świetne urozmaicenie nauki, które na pewno spodoba się dzieciom, rodzicom, ale również nauczycielom! Całość podzielona jest na konkretne działy ćwiczące daną umiejętność: Liczby w naszym otoczeniu, dodawanie dwóch liczb, dodawanie kilku liczb, odejmowanie dwóch liczb, dodawanie i odejmowanie kilku liczb, zadania związane z kolejnością, zadania z dodatkowym wyzwaniem, 

Oprócz ciekawych zagadek, kolorowych ilustracji, autorzy pomyśleli również o tym, by połączyć książkę matematyczną z innymi naukami. Dlatego też, przy każdej zagadce mamy dodatkowe pytanie, dotyczące treści: Co to jest zaproszenie?, Po co bobry budują tamy i wiele innych! 

Jak widzicie, ta książka da dzieciakom mnóstwo radości, a zupełnie "przy okazji" pomoże być mistrzem matematyki. Polecam jako mama i nauczyciel!
Podobne wpisy

0 komentarze