Julia Kołomojec, Ałła Gutniczenko - 'Niezwyczajne zawody' recenzja

by - niedziela, maja 05, 2019

Poznajcie Andrzeja, chłopca, który co prawda nie wie jeszcze kim zostanie w przyszłości, ale cała jego rodzina wykonuje naprawdę fascynujące zawody. To on opowie nam o tym, jak to jest być przytulaczem pand lub kynologiem.

Gdy dzieci są małe mają najróżniejsze wyobrażenia na temat swojej przyszłości. Chcą być strażakiem, policjantem, piosenkarką. Jakie marzenia dotyczące przyszłych zawodów mają Wasze pociechy? Dziś pokażę Wam książkę, która w ostatnim czasie szczególnie podbiła moje serce. Oto "Niezwyczajne zawody"!

Moja Zuzka długo marzyła o tym, by zostać w przyszłości projektantką mody. Michalina natomiast pragnie zostać gwiazdą, ewentualnie księżniczką! Jestem ciekawa jak potoczy się ich przyszłość i kim zostaną! Wybór jest nieograniczony, a dzięki najnowszej książce z Naszej Księgarni mają okazję poznać wiele niecodziennych zawodów.

Po książce i niezwyczajnych zawodach oprowadza nas Andrzej. Jego rodzina to zbiór ciekawych osobowości i przedstawiciele niezwykle interesujących profesji. Jego kuzynka Lila jest kynologiem, babcia Zosia jest tłumaczką języka migowego, a jego mama to florystka. Dzięki Andrzejowi poznajemy nie tylko jego rodzinę, ale również specyfikę kolejnych zawodów, niezbędne przyrządy i podstawową wiedzę z danego zakresu. I tak oto Kuzynka Lila przedstawia nam przeróżne rasy psów, a Irena, siostra Andrzeja, która na co dzień jest przytulaczem pand, pokazuje co najbardziej lubią jeść te urocze zwierzaki.


 
Myślę, że już rozumiecie czemu "Niezwyczajne zawody" zrobiły w Naszym domu taką furorę. To ciekawie opowiedziana historia różnych inspirujących osób, masa wiedzy oraz cudowne ilustracje. Jak zwykle, Nasza Księgarnia wypuściła na rynek kolejną perełkę. Brawo!

A Wy wykonujecie jakieś niezwyczajne zawody??

 

Podobne wpisy

0 komentarze