'Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy' recenzja

by - czwartek, marca 07, 2019Noc to niezwykła pora dnia. W wielu przypadkach jest o wiele bardziej fascynująca niż dzień! Tyle się dzieje - piekarnie pieką chleb, kaktusy rosną jak szalone, a sowy i inne zwierzęta polują. Dzieci mają niezwykłą okazję przekonać się co się dzieje, gdy smacznie śpią... Wszystko dzięki najnowszej książce wyd. Nasza Księgarnia "Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy"

  

Jesteś nocnym Markiem czy rannym ptaszkiem?  Nieważne! I tak możesz dać się pochłonąć nocy i przekonać się, jak wiele rzeczy dzieje się, gdy zapada zmrok! Taki oto niesamowity pomysł na książkę miała Monika Utnik-Strugała i Małgosia Piątkowska! To zdecydowanie strzał w dziesiątkę. Dzieci mają okazję poznać wiele nocnych tajemnic. Tajemnic zarówno ze świata ludzi, zwierząt i roślin. I tak oto, można dowiedzieć się, że najwięcej dzieci rodzi się właśnie nocą, bo to wtedy, gdy przyszła mama łapie chwilę oddechu, zaczyna działać oksytocyna. Położne mając więc wtedy pełne ręce roboty!

Książka "Po ciemku..." to prawdziwa kopalnia ciekawostek. Można znaleźć tu informacje o nocach polarnych, spadających gwiazdach, świetlikach, nocnej pracy drogowców i piekarzy, czy gwiazdozbiorach!  
"Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy" to utrzymana w ciemnych barwach piękna książka, pełna bajkowych ilustracji i ciekawych informacji. Dajcie się zaskoczyć nocy i wspólnie poznajcie jej największe sekrety!

 

Podobne wpisy

0 komentarze