Książkowe nowości dla najmłodszych od Egmont

by - poniedziałek, września 03, 2018

Dziś przybywamy z zastrzykiem książek dla najmłodszych milusińskich. Sporo kartonowych nowości i urocze, małe książeczki uczące kolejnych literek alfabetu. Ciekawe, która seria spodoba Wam się najbardziej?!

 


Ostatnio moja Michalina uwielbia głośne czytanie. Potrafimy spędzić dobrą godzinę leżąc na łóżku i czytając ulubione książeczki. Mała jest już na tyle cwana, że gdy widzi samochód przy naszej bramie, od razu zakłada, że przyjechał kurier z nowymi zdobyczami do naszej domowej biblioteczki! Dzisiaj pokażemy Wam trzy ciekawe serie, które ostatnio ukazały się nakładem wydawnictwa Egmont.


Czytanka dla malucha


"Czytanka dla malucha" to seria kartonowych książeczek, w roli głównej z ulubionymi dziecięcymi bohaterami. Na razie na rynku ukazała się książeczka z Maszą oraz Bingiem. Kolorowe ilustracje, łatwe w zrozumieniu teksty to cechy charakterystyczne tej serii. Sprawdziliśmy, idealnie nadają się do wieczornego czytania!

Masza będzie goniła po lesie własną poduszkę, a Bing zrozumie, co oznacza zgodna zabawa. Dobra zabawa i przyjemność z słuchania gwarantowane!

Literkowe przedszkoleTym razem seria "Literkowe przedszkole". Małe, niepozorne książeczki z tekstami niezawodnej Justyny Bednarek. Każda książeczka to inna literka i inna niesamowita opowieść z przedszkolnego życia. Dzięki tej serii dzieci poznają litery, nowe słowa i przygotują się do nauki czytania i pisania poprzez zadania przygotowane na końcu każdej z książeczek. 

Wszystkie historie są zabawne i  bliskie rzeczywistości otaczającej dziecko. W przedszkolu naprawdę jest wesoło!Akademia Mądrego Malucha


To zdecydowanie nasz faworyt. Te książeczki są naprawdę mistrzowskie, a niektóre wierszyki Michalina zna prawie na pamięć! Książeczki z tej serii to zabawne, proste wiersze, które pokazują przyrodę i świat wokół dziecka. Tym razem dowiemy się co jada gąsienica oraz jak pszczołom idzie budowa  gniazda na drzewie.

Jeśli nie znacie jeszcze serii Akademia Mądrego Malucha, to koniecznie się z nią zapoznajcie. Gwarantuję, że Wasze dzieciaki ją pokochają!
Znacie którąś z powyższych serii? 

 

Podobne wpisy

0 komentarze