Vampirina - wampir, który da się lubić

by - środa, sierpnia 15, 2018

Znacie już może tą małą, uroczą wampirzycę? Jeśli nie, chętnie Wam ją przedstawię. Oto Vampirina, która wraz z rodziną, duszkiem Emilem i sympatycznym gargulcem Gregorią przeprowadzili się z Transylwanii do Pensylwanii. Wtopienie się w tłum zwyczajnych ludzi, wcale nie jest takie łatwe jak mogłoby się wydawać, nawet gdy ma się dobre zamiary. Serial animowany o Vampirinie można oglądać na kanale Disney Junior, a w ostatnim czasie wydawnictwo Egmont przygotowało serię książek o jej przygodach. Zresztą sami zobaczcie!

 


Książki z całą pewnością zadowolą fanów Vampiriny, ale także dzieciaki, które zupełnie jej jeszcze nie znają. Wszystkie książeczki zawierają przygody znane z serialu. Dzięki nim poznacie rodzinkę Vampiriny, dowiecie się jak wyglądał jej pierwszy dzień w szkole. Oprócz tego przekonacie się, czy straszny hotel może zadowolić również ludzi oraz czy Ina znajdzie w Pensylwanii prawdziwych przyjaciół!

Jedno jest pewne! Przeprowadzka i zmiana otoczenia to prawdziwe wyzwania, tym bardziej jeśli sypiasz w trumnie, Twoim przyjacielem jest duch i zajadasz sie muszymi skrzydłami. Vampirina jednak podbiła serca dzieciaków swoim dobrym sercem i chęcią niesienia pomocy słabszym. 



"Vampirina" pokazuje, że bycie innym to nic złego. Udowadnia, że boimy się czasem zupełnie niepotrzebnie. Strach ma wielkie oczy, a przy bliższym poznanie okazuje się, że bać nie było się czego. Poza tym kreskówka i książeczki uczą dzieci tolerancji i otwartości, która jest niezwykle ważnym tematem w obecnych czasach.

Wszystkie książeczki są warte uwagi. Mają wiele kolorowych ilustracji, zabawne teksty i niespodzianki takie jak: naklejki, zagadki czy kolorowanki.


 A Wasze pociechy znają Vampirinę? 

 

 

Podobne wpisy

0 komentarze