'Co widzimy w gwiazdach?' - Kelsey Oseid - recenzja

by - środa, maja 23, 2018

Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam oglądać nocne niebo. W szczególności w ciepłe, letnie wieczory. Choć nigdy jakoś specjalnie nie interesowałam się astronomią, gwiazdy zawsze uważałam za magiczne twory. Dziś mam wielką przyjemność pokazać Wam piękną książkę dla dzieci, która w prosty sposób przedstawi całą magię i wiedzę nocnego nieba. Oto "Co widzimy w gwiazdach?"

 Jakiś czas temu, razem z moją klasą byłam na wycieczce w Planetarium EC1 w Łodzi. Pokazy zrobiły ogromne wrażenie nie tylko na dzieciakach, ale również na mnie samej. Z ogromną przyjemnością obserwowałam gwiazdozbiory i inne planety. Teraz zamierzam zabrać do Planetarium Zuzkę, a póki co, pochłania ona "Co widzimy w gwiazdach", książkę od Naszej Księgarni, która wyjaśnia wszystko to, co nad nami.

 


Niebo, gwiazdy od zawsze fascynowały ludzi. Nauka i technika idzie do przodu w hiperszybkim tempie, o Kosmosie wiemy coraz więcej, ale nadal mało. Przyznam, że gdy sama dostałam w ręce "Co widzimy w gwiazdach" zdałam sobie sprawę jak bardzo moja wiedza na temat astronomii jest ograniczona. Człowiek uczy się przez całe życie. Czyż nie?

"Co widzimy w gwiazdach?" to prosty i przystępny przewodnik po nocnym niebie, który odpowie nie tylko na pytania dzieci, ale również na nasze. Ilość fachowej wiedzy tutaj zawartej naprawdę robi wrażenie. Szczególnie ważne jest to, że podana jest ona w przystępny sposób. Nie odstrasza, a wręcz zachęca do zdobywania kolejnych ciekawostek.

 Wiecie na przykład, że oprócz gwiazdozbiorów opracowanych i ustalonych przez Ptolemeusza, od 1930 zostało dodanych wiele nowych? Większość z nich nosi nazwy zwierzęce.

Książka mówi nie tylko o gwiazdach, ale także o Drodze Mlecznej, planetach, czy Słońcu. Cała masa przydatnej wiedzy w pięknie wydanej książce, która kolorystyką bardzo bliska jest nocnemu niebu. To prawdziwa gratka nie tylko dla małych adeptów astronomii, ale dla wszystkich ciekawskich dzieci, które uwielbiają dowiadywać się nowych rzeczy o otaczającym je świecie!A Wasze dzieciaki fascynuje to co nad nimi?? Jak Wam się podoba taki pomysł na książkę dla dzieci??

 

Za egzemplarz dziękujemy

 

Podobne wpisy

0 komentarze