Reksio bawi i uczy :)

by - czwartek, listopada 09, 2017
Któż nie kocha Reksia, sympatycznego psiaka, który podbija dziecięce serca od 50 już lat? Dziś mam okazję przedstawić Wam dwie urocze książki od wydawnictwa Papilon, w których to właśnie ten psiak gra pierwsze skrzypce!Aż trudno uwierzyć, że ten sympatyczny psiak z dobranocki ma już 50 lat. Pamiętamy go z dzieciństwa nie tylko my, lecz także zdecydowana większość naszych rodziców.  Bajka ta bawiła i bawi nadal. Strasznie miło widzieć, że niektóre stacje telewizyjne nadal nadają reksiowe przygody. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że dzieciakom zupełnie nie przeszkadza fakt, że bohaterowie bajki nie mówią. Zabawa i tak jest przednia.


Reksio został stworzony przez Lechosława Marszałka, twórcę Bolka i Lolka. Kiedy ten zrezygnował z dalszego tworzenia bajek o dwóch braciach, zainspirował się swoją suczką, terierką Trolą i stworzył film ”Reksio poliglota”, który dał początek serii o sympatycznym psiaku. 
Pierwsza z książeczek, które mam Wam dziś okazję polecić, to "Reksio Szczeniak".


Gdy poznajemy bajkowego Reksia, jest on już dużym psem, jednak jak każdy niesforny kundelek, tak również i nasz kochany bohater musiał być kiedyś dzieciakiem - szczeniakiem, prawda?

To właśnie o dzieciństwie Reksia opowiada ta historia. Dzieci dowiedzą się z niej jak wyglądały losy tego słodkiego psiaka, oraz jakim cudem trafił on do domu Adasia, czyli swojego filmowego właściciela. To niesamowita okazja poznać przeszłość bajkowego bohatera, tym bardziej, że ta część przygód nigdy nie została zekranizowana.  


Zobaczcie co o książce napisała jej autorka, znana i lubiana Liliana Fabisińska


"(...) nie pisnęłam ani słówka nawet własnemu psu i papudze (jeszcze by wygadała!)... i w nagrodę dostałam do ręki pożółkły maszynopis, który przeleżał w jakiejś szufladzie 50 lat, i został niedawno odnaleziony. Scenariusz pierwszego filmu o Reksiu! Filmu, który nigdy nie powstał. Moim zadaniem było napisanie na jego podstawie opowiadania. Takiego, które spodoba się dzieciom - także tym w moim wieku, które wychowały się na przygodach łaciatego psiaka. Takiego, które spodobałoby się panu Lechosławowi Marszałkowi, który Reksia stworzył...
Nie wiem, czy mi się udało - ale na pewno ta niewielka w sumie praca okazała sie dla mnie wielką, fantastyczną podróżą sentymentalną, w której nie opuszczało mnie poczucie odpowiedzialności za każde słowo."Książeczka na pewno spodoba się wszystkim dzieciakom, bo nie tylko jest pełna przygód i zwrotów akcji, ale również uczula na krzywdę zwierząt i uczy odpowiedzialności za swojego pupila.


"Reksio Szczeniak" to piękne, kolorowe wydanie z dużą, wygodną czcionką i twardą oprawą. Serdecznie Wam polecamy!
Druga z propozycji wydawnictwa Papilon, to "Reksio encyklopedia", a więc spora dawka wiedzy w doborowym, psim towarzystwie!


 Z czym kojarzy Wam się słowo "encyklopedia"? Mi osobiście z nudnymi, definicjami, które tak naprawdę niewiele zmieniają w stanie wiedzy....  Czas to zmienić! 

"Reksio encyklopedia" to ogromna dawka wiedzy na różne tematy podana w bardzo przystępny dla dzieci sposób.  

Książka podzielona jest na sześć działów:
1. Astronomia
2. Chemia i fizyka
3. Człowiek i życie
4. Królestwo zwierząt
5. Matka Ziemia
6. Technika, nauka i historia
 

 
 Możecie wierzyć lub nie, ale moja Zuzia przeczytała tę encyklopedię z wielkim zainteresowaniem w kilka wieczorów. Kolejne kilka popołudni strzelała zapamiętanymi faktami, a ja tylko coraz szerzej otwierałam usta ze zdziwienia! 

Książka pełna jest zdjęć, ale to co najważniejsze to fakt, że ona systematyzuje zdobytą wiedzę, poprzez dokładne określenie tematu na każdej stronie.

Taka reksiowa encyklopedia może okazać się świetnym prezentem np. pod choinkę. Co o tym sądzicie??


 Wasze dzieci lubią Reksia?? Macie do niego sentyment z dzieciństwa? I przede wszystkim, jak podobają Wam się zaprezentowane książki??:)


Za książeczki, dziękujemy wydawnictwu

 

Podobne wpisy

0 komentarze