Ozdoby świąteczne z patyczków do lodów

by - piątek, listopada 24, 2017Uwielbiam święta, bo to czas kiedy mogę się artystycznie wyżyć. Może moje umiejętności nie są jakieś wielkie, ale wszelkie robótki plastyczne świetnie mnie odstresują i wyciszają. W mojej szkole zbliża się kiermasz świąteczny i oto 4 ozdoby z patyczków do lodów, które już za kilka dni będę na tą okazję robiła z moimi uczniami!

 

Pewnie zdecydowana większość z Was wie, jaką ogromną kopalnią pomysłów jest Pinterest! Właśnie stamtąd inspiracja na te cztery ozdoby, które Wam dziś pokażę. Najlepsze jest to, że są proste w wykonaniu i zwyczajnie nie da się ich zepsuć!


Co będzie Wam potrzebne?

- patyczki do lodów lub patyczki laryngologiczne

- klej na gorąco lub Wikol

- farby (najlepiej akrylowe)

- filc

- wszelkie ozdoby (guziczki, pompony, ruchome oczka i inne takie)

-  tasiemki lub sznureczek na zawieszkę.


1. BałwanekTo chyba najprostsza z ozdób, gdyż potrzeba do niej wyłącznie jednego patyczka, który najpierw malujemy białą farbą, a po jej wyschnięciu doklejamy wszystkie elementy i domalowujemy guziczki i uśmiech. 


2. ReniferReniferki są naprawdę słodkie. Ułożenie patyczków jako odwróconej litery "A" powoduje, że naszym zwierzaczkom wyrastają rogi! Wystarczy tylko przykleić oczka i nosek i mamy własnego Rudolfa!

Jeśli macie na stanie włochate, brązowe druciki, można nimi dodatkowo opleść dookoła poroże. 


3. choinkaJeśli chodzi o choinkę, możecie się przy jej wykonaniu artystycznie wyszaleć ozdabiając ją różnymi cudami: szyszkami, pomponami, perełkami, makaronem.....4.  bałwanek IITen sympatyczny bałwanek wymaga największej ilości patyczków, ale prezentuje się naprawdę uroczo. Pierwszy raz zobaczyłam to cudo w Inspiro - Akademii Twórczego Rozwoju, wiedziałam wtedy, że muszę wypróbować ten pomysł! 

Uwaga! Nie musicie sklejać boków wszystkich patyczków. Wystarczy, że nałożycie klej na "rondo" kapelusza!Jak podobają Wam się patyczkowe ozdoby? Co WY w tym roku macie zamiar stworzyć?? Chętnie zobaczę zdjęcia w komentarzach!

Podobne wpisy

0 komentarze