Detektyw Pozytywka na tropie - planszówka

by - poniedziałek, listopada 06, 2017Jeden z ukochanych polskich pisarzy dla dzieci, Grzegorz Kasdepke stworzył kilka lat temu kultową już postać Detektywa Pozytywki. Przygody detektywa znajdują się już nawet na liście lektur, a Nasza Księgarnia wydała świetną grę, która na pewno ucieszy nie tylko dzieci!Grę "Detektyw Pozytywka na tropie" stworzył znany twórca planszówek Reiner Knizia (znany m.in. z Pan tu Nie Stał i innych bestsellerów". 

Wiadomo, każdy detektyw musi być spostrzegawczy i czujny, tak by nie dać się "wykiwać". Jeśli znacie przygody Detektywa Pozytywki, wiecie na pewno, że ma dwóch zagorzałych wrogów: Martwiaka oraz nieco mniej groźnego Pana Mietka, którzy starają się popsuć naszemu bohaterowi szyki. Musimy uważać na tych dwóch typków także podczas rozgrywki!


Co zawiera opakowanie:
-instrukcję
- 49 kartoników z postaciami oraz przedmiotami do odnalezienia


wiek graczy: 5-105 lat
liczba graczy: 2-5
czas trwania rozgrywki: ok. 20 minut


 Ogólne zasady gry:
  • 49 płytek rozkładasz na stole obrazkami do dołu (zupełnie jak w memorach) Na płytkach znajdują się przedmioty, których będziemy szukać podczas gry oraz bohaterowie z serii książek Grzegorza Kasdepke: detektyw Pozytywka, Martwiak i pan Mietek. 

  • Twoim zadaniem jest odkrywanie kolejnych płytek w celu zdobycia jak największej ich liczby. Zasady zdobywania płytek są proste: np. płytka z rowerem ma wartość 3, oznacza to, że musisz odkryć 3 takie płytki, aby je zdobyć. Łatwiej będzie o lupę, ponieważ ma wartość 2 – musisz więc odkryć 2 takie płytki.


  • Uwaga! Jeśli odkryjesz płytkę z Martwiakiem lub panem Mietkiem, nie zdobędziesz żadnej płytki i będziesz musiał zakończyć swoją kolejkę!  Wyjątkiem jest sytuacja, gdy odkryjesz Pana Mietka na początku kolejki, wtedy możesz wziąć kartę z jego wizerunkiem, ale twoja runda kończy się.

 Celem gry jest zdobycie jak największej ilości płytek.

Pewnie zauważyliście, że gra w swojej mechanice nieco przypomina memory, z tą jednak różnicą, że gracz może odkryć więcej niż dwie karty (no chyba, że trafi na podejrzane typy).  Dzięki temu podobieństwu, dzieciaki w lot chwytają zasady gry i wszystko staje się oczywiste.
 Gra jest świetnie wykonana (zresztą jak wszystkie propozycje od Naszej Księgarni), jest dynamiczna i łączy pokolenia, ja i mój mąż gramy w nią bardzo chętnie i nie trzeba nas specjalnie namawiać. 

Jeśli chcecie wcielić się w detektywów, to gorąco polecamy Wam "Detektywa Pozytywkę na tropie", to sympatyczna i pełna emocji gra w sam raz na niedzielnie popołudnia! Tylko uważajcie na Martwiaka!  


Za egzemplarz gry dziękujemyJak Wam się podoba nasza propozycja? Wasze dzieci znają Detektywa Pozytywkę Koniecznie podzielcie się wrażeniami w komentarzach!

Podobne wpisy

0 komentarze