Z naturą NAJ - czyli 5 najlepszych dziecięcych książek o przyrodzie!

by - środa, sierpnia 16, 2017Oj, przerobiłam w swoim życiu setki książek dla dzieci. Postanowiłam przygotować dla Was serię postów na temat tych naj, pod różnymi względami. Dziś wybrałam 5 wyjątkowych i wartościowych dziecięcych książek o przyrodzie. Te pozycje naprawdę warto mieć w swojej biblioteczce, sami się przekonajcie dlaczego…

 

 

  1. Małgorzata Zdziechowska - "Zwierzaki podróżniczki Gosi" wyd. Papilon

 

 


 Małgorzata Zdziechowska, autorka powyższej książki, dziennikarka i prawdziwa miłośniczka zwierząt wszelakich. Zaangażowana w ochronę zwierząt zagrożonych, często nazywana jest polską Dr. Dolittle i po przeczytaniu tej książki, trzeba przyznać, że coś w tym jest, bo nawet z najdzikszymi okazami potrafi nawiązać niesamowitą więź.

Gosia, autorka książki przybliża dzieciom informacje na temat 14 dzikich zwierząt. Niektóre z nich są świetnie naszym pociechom znane (gepard, wilk, czy żyrafa), inne nieco mniej (czepiak, miodożer, pakarana).

Co wyróżnia tą książkę?
- piękne zdjęcia
- autentyczne historie
-pasja z jaką Gosia opowiada o swoich wyprawach

 

To jedna z naszych ukochanych pozycji. Pięknie wydana, cudnie ilustrowana i kipiąca od ptasich ciekawostek!

Rysunki, rysunkami, ale każdy gatunek zawiera również swój opis, z którego dowiemy się m.in.:
- jak brzmi łacińska nazwa danego gatunku,
- jaka jest średnia długość ciała ptaka, a jeśli lata, jaka jest jego rozpiętość skrzydeł,
- w jakich krajach możemy go spotkać,
- jak jest upierzony,
- jakie wydaje odgłosy,
- co lubi jeść najbardziej,
Oraz masę dodatkowych ciekawostek o ptakach!


W tej książce mamy okazję towarzyszyć dziewczynce w jej zamiłowaniu do przyrody. Miesiąc po miesiącu przedstawia nam ona ważne zmiany jakie zachodzą w naturze, uczy jak zajmować się roślinami i zwierzętami. Ponadto w książce znajdziecie całą masę przydatnej wiedzy, która będziecie mogli wykorzystać w praktyce. Przykłady? Proszę bardzo: W styczniu Linnea uczy czym dokarmiać jakie ptaki, w maju podaje nam przepis na pyszną zupę z pokrzyw, a w październiku, gdy ziemię zakrywają tysiące liści, pokazuje jak zrobić z nich efektowną koronę.

W czym tkwi jej wyjątkowość?
- dzieci chętnie spędzą rok z Linneą, będą towarzyszyć w jej przyrodniczych przygodach, a tym samym zauważą ile natura potrafi dać radości.
- wiele świetnych pomysłów na kreatywne wykorzystanie elementów przyrody
- magiczne, cudne wręcz ilustracje


4. Kasia Jacobson - "Znajdź nas" wyd. Jacobsony

W tej książce można zakochać się od pierwszego otworzenia, w wszystko dzięki cudownym, szczegółowym ilustracjom!

Co ma wyjątkowego?

- wspomniane ilustracje (czyż nie są przepiękne?)

- łączy naukę z zabawą

- opisuje nasze polskie, rodzime gatunki5. Raphael Martin & Guillaume Plantevin - "Super zwierzaki"wyd. Babaryba


Autorzy książki przywdziali  zwierzakom maski i peleryny godne super bohaterów i udowodnili, że są nimi naprawdę. Te i setki innych ciekawostek czekają na Was i Wasze pociechy w tej niesamowitej książce. Każda strona to inne superzwierzę i jego ilustracja. Autor książki opowiadając o danym zwierzaku wymienia jego: superdziecińśtwo, superszpan, supersztuczkę, ale również superczułe punkty.
Kochani, macie którąś z pozycji? A może macie inne ulubione i wartościowe książki o przyrodzie? Koniecznie podzielcie się tytułami!


Podobne wpisy

0 komentarze