Baw się z Dorą, czyli książeczki aktywizujące Ameet

by - poniedziałek, marca 06, 2017Patrząc na własne dzieci, jak i pociechy znajomych i rodziny, obserwuje pewne stałe fascynacje dotyczące oglądanych bajek. Wszystko zaczyna się od Świnki Peppy, którą kochają dwulatki. Później fascynacja przechodzi na pewną sympatyczną dziewczynkę, imieniem Dora, która wraz z przyjaciółmi pokonuje przeszkody, przeżywa ciekawe przygody, a co najważniejsze uczy dzieci angielskich słówek.

U nas Dora była na topie dobrych kilka lat. To jedna z tych bajek którą kochają zarówno dzieci jak i rodzice. Uważam, że największą jej zaletą jest angażowanie dziecka w przygody bohaterki oraz nauka angielskiego poprzez zabawę i naśladowanie. Pamiętam, że zanim Zuzka poszła do szkoły dzięki bajce miała już całkiem szeroki zasób angielskich słówek. Trudno się więc dziwić, że Dora robi od lat furorę na całym świecie.Jakiś czas temu w naszym domu pojawiły się 3 książeczki aktywizujące od  wydawnictwa AMEET.  Bohaterką każdej z nich jest właśnie Dora oraz wszyscy jej przyjaciele. Serdecznie zapraszam na recenzję.


Która dziewczynka nie lubi stroić siebie, lalek czy postaci w książeczkach? No, która? Pierwsze strony książeczki to naklejki z częściami garderoby, akcesoriami, ale nie tylko, bo całkiem sporo tu dodatkowych nalepek, które można przyczepić gdzie dusza zapragnie. Dodam, że aż 80 z nich to brokatowe, lśniące cuda. Brzmi kusząco, prawda?W tej książeczce zadaniem dzieci będzie między innymi: ubranie Dory odpowiednio do pogody, dobranie stroju do jazdy konnej czy też ubranie ulubionej bohaterki do wyjścia do szkoły (wraz z doklejeniem odpowiednich akcesoriów). Zadania aktywizują dziecko, zmuszają do zastanowienia nad tym, czy dany strój jest odpowiedni do okazji, czy pogody. Bardzo dużym plusem jest również fakt, że wszystkie naklejki są wielorazowego użytku, więc w razie pomyłki można je bez problemu przekleić. 

ilość stron:24Teraz przed nami naprawdę gruba książeczka. Jak sam tytuł mówi na dzieciaki czeka aż 500 naklejek z ich ulubioną bohaterką, ale nie tylko. Mamy tu też caaałą masę kolorowanek oraz prostych zadań. Jeśli chodzi o naklejki to są różnej wielkości i różnego kształtu. Część z nich przeznaczona jest do przyklejenia w specjalnie miejsca w książeczce, większość zaś czeka na wykorzystanie przez dziecięcą fantazję.Jeśli chodzi o zadania aktywizujące, jakie czekają na dzieci w książeczce to idealnie nadadzą się dla dzieciaków w wieku 5+. Mamy tu więc: szukanie różnic, rysowanie po śladzie, czy proste, rysunkowe sudoku. 

ilość stron: 64
Poprzednia książka zawierała naklejki małego formatu, ta pełna jest  wielkich, kolorowych, wesołych nalepek. Buzia sama się śmieje na ich widok. Tak jak poprzednio, na dzieciaczki czekają malowanki i zadania. Zadania są mniej więcej na tym samym poziomie trudności.Ilość stron: 32


 Jeśli znacie już wydawnictwo Ameet, wiecie, że ich książeczki są zawsze dopracowane i dobrze wydane. Porządny papier, super naklejki to ich znak rozpoznawczy. Fajnie, że mają do wyboru wiele różnych książeczek z bohaterami danej bajki. Każde dziecko dzięki temu znajdzie coś dla siebie.

W książeczkach, które otrzymaliśmy brakowało mi tylko jednego. Dora, tak jak mówiłam na początku to bajka ucząca dzieci języka angielskiego i właśnie zabrakło mi tutaj wplecenia jakiś prostych angielskich słówek, zadań wykorzystujących to słownictwo.
Do niczego innego jednak nie mogę się przyczepić. Z wielką przyjemnością spędziłyśmy z Zuzką czas przy kolorowaniu i naklejaniu.


 Za książeczki gorąco dziękujemy wydawnictwu

Podobne wpisy

0 komentarze